Home > Šport > Hokej > Video: Dáni uspeli v divokom zápase na MS v hokeji 2019, Francúzov zlomili až v nájazdoch

KOŠICE 11. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Dánska zdolali Francúzov 5:4 po samostatných nájazdoch v sobotňajšom zápase základnej A-skupiny na 83. majstrovstvách sveta na Slovensku (10. – 26. mája). Poludňajší súboj v Košiciach lepšie začali Francúzi, ktorí sa ujali vedenia presným zásahom Charlesa Bertranda.

Dáni však v závere prvej tretiny v priebehu necelej minúty otočili skóre vo svoj prospech dvoma zlepenými gólmi. Najskôr pretlačil puk do siete Frederik Storm a následne sa presadil v presilovke delovkou z vrcholu kruhov obranca Markus Lauridsen. Škandinávsky tím po prestávke nezužitkoval psychickú výhodu a trikrát v rade inkasoval.

V 25. min prekvapil dánskeho brankára Olivier Dame-Malka, ktorý nečakane skóroval strelou zo stredu klziska a onedlho sa k nemu pridali Damien Fleury s Valentinom Claireauxom. Francúzi sa z dvojgólového vedenia netešili dlho, ešte pred druhou sirénou znížil presnou strelou švihom Lars Eller a v tretej tretine využil početnú prevahu Jesper Jensen. V závere riadneho hracieho času aj v predĺžení mali obe mužstvá viacero príležitostí na rozhodnutie, ale rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. V rozstrele uspeli zakončovatelia až päťkrát, rozdielový zásah si pripísal Storm.

Dáni najbližšie nastúpia v nedeľu popoludní proti Nemcom, Francúzov čaká tiež v nedeľu poludňajší duel proti Američanom.

MS v hokeji 2019 (A-skupina)

Košice

Dánsko – Francúzsko 5:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:3, 1:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Storm, 20. O. Lauridsen (Storm, J. Jensen), 36. Eller (Bödker), 47. J. Jensen (Nicklas Jensen, Meyer), rozhodujúci sam. nájazd Storm – 9. Bertrand (Claireaux, Hecquefeuille), 25. Dame-Malka, 33. Fleury (Bozon, Hecquefeuille), 34. Claireaux (Rech, Bozon)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Tufts (USA) – Goľak (Biel.), Ondráček (ČR), 6190 divákov

Zostavy:
Dánsko: Dahm – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller, Storm – Bödker, Regin, M. Madsen – Meyer, J. Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen
Francúzsko: Hardy – Dame-Malka, Manavian, Chakiachvili, Thiry, Gallet, Hecquefeuille, Janil – Perret, Ritz, Bertrand – Bozon, Claireaux, D. Fleury – Treille, Texier, Rech – Leclerc, Berthon, Valier – Di Dio Balsamo

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Nakrajšie momenty (druhý deň – 11. máj 2019)

VIAC O MS V HOKEJI 2019

Viac k témam: dánska hokejová reprezentácia, francúzska hokejová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Dáni uspeli v divokom zápase na MS v hokeji 2019, Francúzov zlomili až v nájazdoch © SITA Všetky práva vyhradené.