Home > Šport > Ostatné športy > Video: Curry „sypal“ trojky a vyrovnal s klaksónom, Golden State i Boston zažili dramatické koncovky

MINNEAPOLIS 30. marca (WebNoviny.sk) – Ani 37 bodov, z toho 33 spoza trojkového oblúka v podaní Stephena Curryho nepomohlo basketbalistom Golden State k triumfu na palubovke Minnesoty v piatkovom súboji NBA. V Minneapolise sa zrodilo víťazstvo domácich Timberwolves 131:130 po predĺžení.

Vyrovnanie pred klaksónom

V dramatickej koncovke predĺženia domáci po trojke Josha Okogieho 1:41 min pred vypršaním času viedli 128:119. Neúnavný strelec Curry však odpovedal tromi úspešnými trojkami a 0,8 s pred klaksónom z “nemožnej” pozície z rohu palubovky a cez brániaceho hráča vyrovnal na 130:130.

Curry sa už chystal na ďalšie predĺženie, ale jeho spoluhráč Kevin Durant nešťastne fauloval Karla-Anthony Townsa a ten premeneným trestným hodom pol sekundy pred koncom preklopil víťazstvu na domácu stranu. “Som na nás hrdý. Najmä na hru, ktorú sme predviedli. Zdolali sme mužstvo silného kalibru,” povedal Karl-Anthony Towns.

“Do tretej štvrtiny sme išli s náskokom 14 bodov a o ten sme nemali prísť. Stáva sa, že najmä doma sa potom súper nadýchne k bodovej šnúre, ale aj tak sme nemali prehrať. Minimálne sme si zaslúžili ešte jedno predĺženie,” glosoval hosťujúci Kevin Durant.

Výsledky NBA

piatok

Boston – Indiana 114:112 (35:25, 28:35, 26:31, 25:21)
Atlanta – Portland 98:118 (30:38, 21:22, 25:30, 22:28)
Minnesota – Golden State 131:130 po predĺž. (27:32, 27:36, 32:18, 29:29 – 16:15)
Oklahoma City – Denver 105:115 (29:33, 23:23, 23:30, 30:39)
Utah – Washington 128:124 (39:30, 31.32, 22:28, 36:34)
Los Angeles Lakers – Charlotte 129:115 (33:35, 36:24, 32:32, 28:24)

Dramatická koncovka v Bostone

Dramatickú koncovku videli aj diváci v Bostone, kde domáci zdolali hráčov Indiany 114:112. Postaral sa o to Kyrie Irving pol sekundy pred koncom, keď odvážnym vnikom doniesol loptu do koša Pacers. Celtics sa dostali na štvrtú priečku Východnej konferencie práve pred Indianu. Oba tímy majú identickú bilanciu víťazstiev a prehier 45-31, ale Boston vyhral dva z troch vzájomných duelov.

“Dôležitý zápas pred play-off, v stávke bola výhoda domáceho prostredia. Viem, že sa ešte raz stretneme, ale aj tak máme dobrý pocit zlepšenia pred záverom základnej časti,” zhodnotil Kyrie Irving, autor 30 bodov a 5 asistencií.

Viac k témam: Golden State Warriors, NBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Curry „sypal“ trojky a vyrovnal s klaksónom, Golden State i Boston zažili dramatické koncovky © SITA Všetky práva vyhradené.