Home > Šport > Video: Čilič na Nitto ATP Finals v Londýne zdolal Isnera, Djokovič má istotu semifinále

LONDÝN 15. novembra (WebNoviny.sk) – Chorvátsky tenista Marin ČIlič nasadený ako piaty zvíťazil po viac ako dvoch hodinách 6:7 (2), 6:3, 6:4 nad turnajovou osmičkou Američanom Johnom Isnerom v záverečnej dvojhre stredajšieho programu v skupine Gustava Kuertena v rámci štvrtého dňa koncosezónneho výberového šampionátu Nitto ATP Finals v Londýne (11. – 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena).

Tridsaťročný Čilič si triumfom uchoval nádej na postup do semifinále. Víťazstvo chorvátskeho tenistu v troch setoch zároveň znamená, že istotu postupu medzi najlepšiu štvoricu má turnajová a svetová jednotka Srb Novak Djokovič. O druhé postupové miesto bude v piatkových dvojhrách bojovať zostávajúca trojica tenistov v skupine.

V záverečných dvojhrách v skupine Gustava Kuertena nastúpia proti sebe najprv Isner so Zverevom. Piatkový program uzavrie duel medzi Djokovičom a Čiličom.

Djokovič nemal problém so Zverevom

V úvodnej stredajšej dvojhre zvíťazil Djokovič za 78 minút jednoznačne 6:4, 6:1 nad turnajovou trojkou Nemcom Alexandrom Zverevom. Tridsaťjedenročný Djokovič nadviazal na víťazstvo nad Zverevom zo semifinále októbrového turnaja v čínskom Šanghaji a vedie v bilancii vzájomných duelov 2:1.

Prvýkrát proti sebe nastúpili vlani na turnaji v Ríme, Zverev triumfoval vo finále 6:4, 6:3. “Myslím si, že som od druhého setu hral dobrý tenis. Nepodával som v tomto zápase práve najlepšie, no súper urobil mnoho chýb a to mi umožnilo uspieť jednoduchšie ako som očakával,” uviedol po stretnutí Djokovič.

“Je veľmi náročné zdolať Novaka, keď sa dostane do výmeny. Hrá s veľkým sebavedomím, neprehral v uplynulých mesiacoch veľa zápasov, a preto je aj svetovou jednotkou,” komentoval svoju prehru 21-ročný Zverev.

Čilič ôsmykrát zdolal Isnera

Dvadsaťdeväťročný Čilič a o tri roky starší Isner odohrali už jedenáste vzájomné stretnutie a Chorvát sa tešil už z ôsmeho víťazstva. Napriek strate prvého setu sa Čilič nevzdal a vo zvyšku stretnutia bol lepším tenistom.

“Musel som zostať trpezlivý a naďalej sa sústrediť. Cítil som, že od úvodu druhého dejstva hrám naozaj skvelý tenis. Som spokojný s víťazstvom,” reagoval na svoj výkon víťaz US Open 2014 Čilič a dodal: “V kritických momentoch urobil John niekoľko dvojchýb, ktoré mi pri brejkbaloch pomohli. Aj keď som v úvode tretieho setu stratil svoje podanie, dokázal som si ho ihneď zobrať naspäť a ku koncu stretnutia som znovu predvádzal kvalitný tenis.”

V úvodnej štvorhre stredajšieho programu zvíťazili americkí tenisti Mike Bryan a Jack Sock nasadení ako piati za 83 minút 6:4, 7:6 (4) nad jednotkami turnaja Rakúšanom Oliverom Marachom a Chorvátom Matem Pavičom.

V druhej stredajšej štvorhre triumfoval francúzsky pár Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut nad poľsko-brazílskou dvojicou Lukasz Kubot, Marcelo Melo za 71 minút 6:2, 6:4. Pred záverečnými piatkovými duelmi v skupine majú šancu na postup do semifinále všetky štyri páry.

Štvrtkový program

Vo štvrtok sa vo dvojhre v skupine Lleytona Hewitta najprv o 15.00 h SEČ predstavia Dominic Thiem (Rak.-6) – Kei Nišikori (Jap.-7).

Potom od 21.00 h SEČ Roger Federer (Švaj.-2) – Kevin Anderson (JAR-4) . V stredu budú v singlovej skupine Gustava Kuertena zápasy Novak Djokovič (Srb.-1) – Alexander Zverev (Nem.-3) a Marin Čilič (Chor.-5) – John Isner (USA-8) o 15.00 h SEČ a 21.00 h SEČ.

Vo štvorhre sa v skupine Llodra/Santoro uskutočnia konfrontácie Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-4) – Nikola Mektič, Alexander Peya (Chor./Rak.-7) a Roger Federer (Švaj.-2) – Kevin Anderson (JAR-4) znova o 13.00 h SEČ, resp. o 19.00 h SEČ.

4. Isner 2 0 2 1:4 21:30 0
Legenda: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.
Predchádzajúce výsledky: Alexander Zverev (Nem.-3) – Marin Čilič (Chor.-5) 7:6 (5), 7:6 (1), Novak Djokovič (Srb.-1) – John Isner (USA-8) 6:4, 6:3

Štvorhra – skupina Knowles/Nestor

Mike Bryan, Jack Sock (USA-5) – Oliver Marach, Mate Pavič (Rak./Chor.-1) 6:4, 7:6 (4) za 83 minút
Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) – Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-3) 6:2, 6:4 za 71 minút

Tabuľka skupiny Knowles/Nestor

1. Bryan, Sock 2 2 0 4:0 26:19 2
2. Marach, Pavič 2 1 1 2:2 23:23 1
3. Herbert, Mahut 2 1 1 2:2 22:19 1
4. Kubot, Melo 2 0 2 0:4 15:25 0
Predchádzajúce výsledky: Oliver Marach, Mate Pavič (Rak./Chor.-1) – Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) 6:4, 7:6 (3), Mike Bryan, Jack Sock (USA-5) – Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-3) 6:3, 7:6 (5)

Viac k témam: Alexander Zverev, John Isner, Marin Čilič, Nitto ATP Finals v Londýne, Novak Djokovič
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Čilič na Nitto ATP Finals v Londýne zdolal Isnera, Djokovič má istotu semifinále © SITA Všetky práva vyhradené.