Home > Spravodajstvo > Video: Chelsea vyhrala derby. Nezaváhali ani Arsenal, Liverpool a kluby z Manchestru

LONDÝN 27. februára (WebNoviny.sk) – Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2018/2019 nad Watfordom jednoznačne 5:0 a udržali sa tak na čele ligovej tabuľky. V prvom polčase sa dvakrát presadil Sadio Mané, ďalší gól pridal Divock Origi a dvakrát bol v závere úspešný aj stopér Virgil van Dijk.

O tom, že náskok zverencov Jürgena Kloppa na čele tabuľky bude naďalej len jednobodový, rozhodol triumf Manchestru City nad West Hamom 1:0. Jediný presný zásah stretnutia zaznamenal z pokutového kopu Argentínčan Sergio Agüero v 59. min.

V londýnskom derby na Stamford Bridge bola úspešnejšia Chelsea, ktorá zdolala Tottenham 2:0. Skóre stretnutia otvoril v 57. minúte Pedro, v závere si dal ešte vlastný gól Kieran Trippier. Z víťazstva sa tešil aj Manchester United. “Červení diabli” zdolali Crystal Palace 3:1, keď dva góly zaznamenal Romelu Lukaku a jeden pridal Ashley Young.

Premier League – 28. kolo

výsledky stredajších zápasov

Arsenal Londýn – Bournemouth 5:1 (2:1)
Góly: 4. Özil, 27. Mchitarjan, 47. Koscielny, 59. Aubameyang, 78. Lacazette – 30. Mousset

Southampton – Fulham 2:0 (2:0)
Góly: 23. Romeu, 40. Ward-Prowse

Crystal Palace – Manchester United 1:3 (0:1)

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Chelsea vyhrala derby. Nezaváhali ani Arsenal, Liverpool a kluby z Manchestru © SITA Všetky práva vyhradené.