Home > Spravodajstvo > Video: Chelsea v semifinále Európskej ligy remizovala s Frankfurtom, Arsenal zdolal Valenciu

BRATISLAVA 2. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu Londýn vo štvrtok urobili výraznejší krok smerom k postupu do finále futbalovej Európskej ligy 2018/2019.

Anglický tím si v domácom prostredí poradil so španielskou Valenciou 3:1, druhý londýnsky klub FC Chelsea remizoval v Nemecku na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:1.Odvety sú na programe o týždeň 9. mája.

Arsenal začal horšie

Arsenal nemal najlepší začiatok a od 11. min prehrával gólom Diakhabyho, ktorý medzi triom brániacich hráčov vyskočil najvyššie a poslal Valenciu do vedenia.

Hostia potom nezužitkovali na gól ďalšie dve šance a prišiel trest, keď Lacazette v rozpätí ôsmich minút dvakrát prekonal Neta – najprv po prihrávke od Aubameyang zakončoval do prázdnej bránky a potom hlavou prekonal gólmana súpera.

Po hodine hry domáci spálili ďalšie tri veľké šance, vo všetkých prípadoch pohorel Lacazette. Triumf domácich prikrášlil v závere stretnutia Aubameyang.

Remíza vo Frankfurte

Aj v druhom semifinálovom súboji inkasoval ako prvý londýnsky tím. Domáci Eintracht Frankfurt viedol od 23. min hlavičkou Joviča, ale v závere prvého polčasu vyrovnal Pedro Rodríguez.

V 55. min trestuhodne prestrelil domáci Loftus-Cheek a po ňom pálil do brvna jeho spoluhráč David Luiz. Ten istý futbalista v 78. min hlavičkoval iba do náruče brankára Trappa a keď na opačnej strane nepochodil striedajúci Paciencia, duel s askončil nerozhodne 1:1.

Európska liga 2018/2019

semifinále – prvý zápas

Eintracht Frankfurt (Nem.) – FC Chelsea (Angl.) 1:1 (1:1)
Góly: 23. Jovič – 45. Pedro Rodríguez, rozhodoval: Carlos del Cerro Grande (Šp.)

Arsenal Londýn (Angl.) – FC Valencia (Šp.) 3:1 (2:1)
Góly: 18. a 26. Lacazette, 90.+ Aubameyang – 11. Diakhaby, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)

Viac k témam: Eintracht Frankfurt, Európska liga UEFA, FC Arsenal Londýn, FC Chelsea, FC Valencia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Chelsea v semifinále Európskej ligy remizovala s Frankfurtom, Arsenal zdolal Valenciu © SITA Všetky práva vyhradené.