Home > Šport > Hokej > Video: Buffalo v NHL ničí súperov, Vegas rozobralo Chicago a z triumfu sa tešili aj Pánik s Jarošom

NEW YORK 28. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti Ottawy zvíťazili na ľade Philadelphie vďaka trom gólom v tretej tretine 4:3 v utorkovom zápase NHL. Bol pri tom aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý dostal dosiaľ najväčší priestor na ľade zo všetkých zápasov, ktoré odohral v NHL.

Jaroš absolvoval 26 striedaní a celkovo takmer 19 a pol minúty. Raz vystrelil, dva pokusy súpera zablokoval a pripísal si aj plusový bod.

Černák s “pluskou” a piatimi “hitmi”

V utorok sa dovedna predstavili štyria Slováci, ale ani jeden nebodoval. Víťazstvo so svojím tímom si okrem Jaroša pripísal aj útočník Arizony Richard Pánik. Coyotes zdolali Minnesotu Wild na jej ľade 4:3 po obrate z 1:3 troma gólmi v rozpätí necelých šiestich minút tretej tretiny.

Pánik odohral 13:06 min so štatistikami: 1 strela, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska. Dvadsaťsedemročný krídelník nebodoval už v siedmom zápase po sebe, no Arizona ukončila sériu štyroch prehier.

Erik Černák sa v drese Tampy Bay netešil z víťazstva, keďže jeden z najlepších tímov súťaže nečakane doma podľahol Anaheimu (1:3). Černák absolvoval 18:10 min a k 2 strelám a jednému plusovému bodu pridal aj 5 bodyčekov, druhý najvyšší počet spomedzi všetkých hráčov na ľade.

Buffalo vyrovnalo klubový rekord

Tampa Bay prenechala líderskú pozíciu vo Východnej konferencii Buffalu. Sabres doma zvíťazili nad San Jose Sharks 3:2 po predĺžení a predĺžili sériu víťazstiev už na desať.

Je to vyrovnanie najdlhšej takejto série v klubovej histórii z rokov 1984 a 2006. Víťazný gól dosiahol Jeff Skinner v predĺžení, bol to jeho 19. presný zásah v tejto sezóne a vyrovnal sa ním duu najlepších strelcov súťaže – Fínovi Patrikovi Lainemu a Čechovi Davidovi Pastrňákovi.

Zo slovenských hokejistov bol v utorok v akcii aj Tomáš Tatar. Útočník Montrealu nebodoval, ale bol pri domácej prehre svojho tímu s Carolinou 1:2.

Sumáre NHL

utorok

Buffalo – San Jose 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)
Góly: 35. Ristolainen (T. Thompson, Okposo), 45. Beaulieu (Reinhart, C. Nelson), 62. Skinner – 52. Pavelski (Burns, Meier), 57. Pavelski (Couture, Labanc)

Philadelphia – Ottawa 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 5. Konecny (Giroux, Provorov), 24. Voráček (Provorov, Laughton), 26. Gudas (Laughton, Lindblom) – 6. Chabot (Mark Stone, B. Tkachuk), 52. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 54. B. Tkachuk (Chabot, White), 58. Duchene
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 19:25 min, 1 strela, 2 “hity”, 2 zablokované strely, 1 pluska

Montreal – Carolina 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Góly: 50. Danault (Lehkonen, S. Weber) – 8. Rask (Slavin, McGinn), 32. T. van Riemsdyk (De Haan, Di Giuseppe)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:59 min, 1 strela, 1 “hit”

Tampa Bay – Anaheim 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 39. Point (Kučerov, McDonagh) – 33. Manson (Henrique, N. Ritchie), 45. N. Ritchie (Aaberg, Kaše), 46. Rowney (M. Pettersson, Aaberg)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:10 min, 2 strely, 5 “hitov”, 1 zablokovaná strela, 1 pluska

Nashville – Colorado 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Góly: 12. Hartman (Irwin, Järnkrok), 30. Fiala (Forsberg, Josi) – 14. MacKinnon (Rantanen, Girard), 27. MacKinnon (Rantanen, Girard), 46. Jost (Compher, Söderberg)

Minnesota – Arizona 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)
Góly: 6. Coyle (Koivu, Spurgeon), 23. Parise (Dumba, Spurgeon), 32. Zucker (Spurgeon, Suter) – 5. Crouse (Archibald, Cousins), 44. Archibald (Crouse), 48. Grabner (Richardson, Fischer), 49. Archibald (Goligoski, Oesterle)
Richard Pánik (Arizona) odohral 13:06 min, 1 strela, 1 zablokovaná strela, 1 mínuska

Winnipeg – Pittsburgh 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 8. Tanev (Chiarot, Lowry), 21. Scheifele (Wheeler, Ehlers), 36. Scheifele (Wheeler, Ehlers) – 19. Crosby (Simon, Guentzel), 25. Sheahan (Grant, Oleksiak), 46. Grant (G. Wilson, Määttä), 55. Aston-Reese (Kessel, Letang)

Chicago – Vegas 3:8 (0:3, 2:3, 1:2)
Góly: 21. Forsling (Saad, Toews), 32. Stome (P. Kane, DeBrincat), 56. Gustafsson (Strome) – 3. Carr (Nosek, Carpenter), 13. Tuch, 17. Eakin (Pacioretty, Tuch), 27. W. Karlsson (Theodore, Eakin), 34. Reaves (Engelland), 40. Theodore (Engelland, Nosek), 46. Theodore (Carpenter, Schmidt), 50. Eakin (Engelland, Pacioretty)

Edmonton – Dallas 1:0 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)
Gól: 63. Klefbom (Draisaitl)

Vancouver – Los Angeles 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)
Góly: 57. Markus Granlund (Biega, Edler) – 31. Iafallo (D. Brown, Kopitar), 61. D. Brown (Martinez, Kopitar)

Viac k témam: Christián Jaroš, Erik Černák, NHL, Richard Pánik, tomáš tatar
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Buffalo v NHL ničí súperov, Vegas rozobralo Chicago a z triumfu sa tešili aj Pánik s Jarošom © SITA Všetky práva vyhradené.