Ste tu
Home > Šport > Futbal > Video: Brankár Dúbravka zažiaril v súboji proti „kohútom“, je medzi hviezdami kola Premier League

Video: Brankár Dúbravka zažiaril v súboji proti „kohútom“, je medzi hviezdami kola Premier League

26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Čisté konto Martina Dúbravku v sobotňajšom súboji 3. kola futbalovej Premier League Tottenham – Newcastle (0:1) našlo pozitívnu odozvu v britských médiách.

„Straky“ s prvými bodmi v sezóne

Portál BBC Sport zaradil slovenského brankára do najlepšej jedenástky kola spolu s takými hviezdami, akými sú obranca FC Liverpool Joel Matip, stredopoliari Mohamed Salah (Liverpool), Mateo Kovačič (Chelsea) a David Silva (ManCity) či útočník Sergio Aguero (ManCity).

Aj vďaka Dúbravkovi si Newcastle po triumfe u finalistu Ligy majstrov pripísal do tabuľky nového ročníka PL prvé 3 body a odlepil sa zo dna, kde zostal nulový Watford. „Čím dlhšie plynul zápas, tým lepší bol Dúbravka a tým viac rástlo hosťujúcemu tímu sebavedomie,“ napísal portál bbc.com.

Slová chvály od Shearera

„Cestovať na White Hart Lane s nulou na konte bodov a tvrdou kritikou znejúcou v ušiach po slabých výkonoch, navyše v očakávaní ďalšieho náročného zápasu, nebolo jednoduché. Napriek tomu Dúbravka v prvom polčase zneškodnil šancu Son Heung-mina, bol brilantný vo vzduchu pri centrovaných loptách a ukázal aj dostatočný pokoj, keď to bolo treba. Nie je pochýb o tom, že práve výkon slovenského reprezentanta bol základ pre pôsobivé víťazstvo hostí,“ napísal futbalový analytik BBC Garth Crooks.

Slová chvály nielen na Dúbravku, ale celý tím Newcastle United, mal niekdajší skvelý anglický reprezentačný kanonier Alan Shearer, ktorý tiež pracuje ako futbalový analytik pre viaceré médiá.

„Celé mužstvo od brankára až po stredného útočníka dalo do toho všetko od prvej do poslednej minúty. V minulom týždni si tím Steva Bruca zaslúžil za svoj výkon oprávnenú kritiku, ale teraz všetci jeho hráči ukázali, ako sa nezahadzuje šanca na zlepšenie. Užíval som si ich výkon,“ cituje Shearera portál chroniclelive.co.uk.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Brankár Dúbravka zažiaril v súboji proti „kohútom“, je medzi hviezdami kola Premier League © SITA Všetky práva vyhradené.

Top