Home > Spravodajstvo > Video: Bayern strelil Hannoveru „štvorku“, Bénes po deviatich mesiacoch nastúpil za Mönchengladbach

BERLÍN 15. decembra (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov László Bénes zasiahol v sobotu prvýkrát od apríla do súťažného duelu v drese Borussie Mönchengladbach. Bénes prišiel na ihrisko v 64. minúte, jeho tím napokon v stretnutí 15. kola nemeckej Bundesligy remizoval na pôde Hoffenheimu 0:0.

Ondrej Duda, rovnako ako pred týždňom, naskočil do súboja Herthy Berlín proti Stuttgartu z pozície striedajúceho hráča, na trávnik vybehol v 65. minúte. Peter Pekarík aj tentokrát len čakal na svoju príležitosť na lavičke náhradníkov. Hertha prekvapujúco zaváhala a v Stuttgarte prehrala 2:1 po dvoch góloch niekdajšieho nemeckého reprezentanta Maria Gómeza.

V záverečnom zápase sobotňajšieho programu bodovala naplno Borussia Dortmund, ktorá zdolala Werder Brémy 2:1. Všetky góly padli už v prvom dejstve, pričom rozhodujúci si pripísal na konto Marco Reus.

Dortmund zvýšil náskok na čele tabuľky, v porovnaní s druhou Borussiou Mönchengladbach nazbieral dosiaľ o deväť bodov viac. Rovnaký počet stráca aj obhajca titulu Bayern Mníchov.

Góly: 64. a 76. M. Gómez – 38. Mittelstädt
Ondrej Duda (Hertha) nastúpil v 65. min, Peter Pekarík sedel na lavičke náhradníkov

Borussia Dortmund – Werder Brémy 2:1 (2:1)

18. Hannover 15 2 4 9 16:33 10

Viac k témam: Borussia Mönchengladbach, FC Bayern Mníchov, Hertha Berlín, I. bundesliga, László Bénes, Ondrej Duda, Peter Pekarík
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Bayern strelil Hannoveru „štvorku“, Bénes po deviatich mesiacoch nastúpil za Mönchengladbach © SITA Všetky práva vyhradené.