Ste tu
Home > Správy > Video: Auto vrazilo do skupiny detí pred základnou školou, niekoľko ľudí zraneniam podľahlo

Video: Auto vrazilo do skupiny detí pred základnou školou, niekoľko ľudí zraneniam podľahlo

PEKING 22. novembra (WebNoviny.sk) – Päť ľudí zomrelo po tom, čo do skupiny detí pred základnou školou na severovýchode Číny vrazilo auto. Informujú o tom štátne médiá s tým, že ďalších 18 osôb hospitalizovali so zraneniami.


Príčina je predmetom vyšetrovania

Incident sa stal vo štvrtok v čase poludnia v meste Chu-lu-tao v provincii Liao-ning. Na záberoch z bezpečnostnej kamery možno vidieť ako skupina detí prechádza cez cestu pred školou, približuje sa k nim auto a následne sa k nim otáča.


Televízia CCTV informovala, že vodiča vozidla vzali do väzby. Príčina nešťastia je predmetom vyšetrovania. Hovorcovia úradov situáciu zatiaľ nekomentovali.

Podobné incidenty

Čína sa v ostatnom období potýka s podobnými incidentmi. V októbri napríklad muž vrazil autom do chodcov v meste Ning-po, pričom zabil dvoch ľudí a zranil ďalších 16.

V septembri zase 11 ľudí zahynulo a 44 skončilo v nemocnici po tom, čo muž v provincii Chu-nan úmyselne vrazil s SUV do ľudí na námestí jedného z tamojších miest. Muž následne zaútočil na obete dýkou a lopatou. Spoločnou motiváciou k takýmto útokom sú zvyčajne psychické choroby, odcudzenie sa od spoločnosti alebo pomsta, pripomína agentúra AP.

Viac k témam: auto, deti, obete, škola
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Auto vrazilo do skupiny detí pred základnou školou, niekoľko ľudí zraneniam podľahlo © SITA Všetky práva vyhradené.


Top