Home > Šport > Video: Arsenal vyhral v Európskej lige tretí zápas, Emery však nebol spokojný s prvým polčasom

LISABON 26. októbra (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu Londýn sú stopercentní aj po treťom zápase skupinovej fázy Európskej ligy 2018/2019. “The Gunners” vo štvrtok zvíťazili v E-skupine na ihrisku portugalského Sportingu Lisabon (1:0) a urobili ďalší dôležitý krok pre postup do jarnej vyraďovačky.

Do sezóny vstúpili dvomi prehrami

Jediný gólový moment na Štadióne Josého Alvaladeho zariadil v 78. min Danny Welbeck, keď si nabehol na kolmú prihrávku za obranu a prestrelil domáceho brankára Renana Ribeira.

Mužstvo trénera Unaia Emeryho vstúpilo do sezóny dvomi ligovými prehrami, ale odvtedy triumfovalo v jedenástich súťažných vystúpeniach po sebe. Španielskemu koučovi sa napriek tomu nepozdával výkon jeho zverencov v úvodnom dejstve.

“Každý jeden zápas nám ponuka veľkú príležitosť niečo zlepšiť a jedným z nich bol aj tento. Počas polčasovej prestávky sme sa zhovárali a povedali sme si: ´V úvodnej štyridsaťpäťminútovke sme nežiarili, ale po zmene strán máme šancu zmeniť výsledok´. V druhom polčase došlo k zlepšeniu niektorých vecí, mysleli sme len na víťazstvo. Pre nás je to dôležitá výhra, pretože chceme skončiť prví v skupine,” povedal podľa webu soccerway.com 46-ročný Emery.

Blížia sa ku klubovému rekordu

Ako pripomenula klubová stránka Arsenalu, “kanonieri” sú čoraz bližšie k vyrovnaniu klubového rekordu v počte víťazných zápasov po sebe (14), ktorý sa zrodil ešte na jeseň 1987.

“Tri zápasy… Aj to je stále dosť zápasov. Momentálne myslíme iba na ten najbližší proti Crystal Palace. Bude to náročné, ale chceme získať tri body,” doplnil Emery.

Viac k témam: Európska liga UEFA, FC Arsenal Londýn, Sporting Lisabon
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Arsenal vyhral v Európskej lige tretí zápas, Emery však nebol spokojný s prvým polčasom © SITA Všetky práva vyhradené.