Home > Spravodajstvo > Video: Arsenal a ManUtd získali iba po bode, Chelsea doma nezaváhala

LONDÝN 5. mája (WebNoviny.sk) – Futbalisti Arsenalu remizovali na vlastnom ihrisku s hráčmi Brightonu 1:1 v nedeľňajšom stretnutí 37. kola najvyššej anglickej súťaže. Skóre stretnutia otvoril už v 9. min domáci útočník Pierre-Emerick Aubameyang, keď premenil nariadený pokutový kop. O vyrovnanie sa v 60. min postaral útočný hrot hostí Glenn Murray, ktorý sa rovnako presadil z bieleho bodu.

Remíza “kanonierov” znamená, že ich londýnsky rival FC Chelsea skončí v tabuľke najhoršie na štvrtom mieste a v budúcej sezóne sa predstaví v skupinovej fáze Ligy majstrov. “The Blues” zvíťazili v nedeľu nad Watfordom 3:0. V druhom polčase sa o góly postupne postarali Ruben Loftus-Cheek, David Luiz a Gonzalo Higuaín.

Manchester United remizoval na pôde Huddersfieldu 1:1. Už v ôsmej minúte stretnutia síce otvoril skóre škótsky záložník Scott McTominay, ale po hodine hry sa presadil domáci útočník Isaac Mbenza. Ten využil chybu Luka Shawa a zaznamenal svoj prvý gól v tomto ligovom ročníku. “Červení diabli” po zaváhaní na ihrisku posledného mužstva tabuľky definitívne stratili šancu na účasť v budúcosezónnej edícii Ligy majstrov.

Premier League – 37. kolo

výsledky nedeľňajších zápasov

Huddersfield – Manchester United 1:1 (0:1)
Góly: 60. Mbenza – 8. McTominay

Chelsea – Watford 3:0 (0:0)
Góly: 48. Loftus-Cheek, 51. David Luiz, 75. Higuaín

Arsenal – Brighton 1:1 (1:0)
Góly: 9. Aubameyang (z pok. kopu) – 60. G. Murray (z pok. kopu)

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Arsenal a ManUtd získali iba po bode, Chelsea doma nezaváhala © SITA Všetky práva vyhradené.