Home > Šport > Video: Alexander Zverev zdolal Federera a stal sa prvým finalistom na Nitto ATP Finals v Londýne

LONDÝN 17. novembra (WebNoviny.sk) – Nemecký tenista Alexander Zverev postúpil do finále dvojhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Nitto ATP Finals v Londýne (11. – 18. novembra, celková dotácia 8 miliónov USD, tvrdý povrch v hale O2 Arena). Turnajová trojka Zverev zdolal v sobotňajšom semifinále za 97 minút 7:5, 7:6 (5) nasadenú dvojku Švajčiara Rogera Federera.

Strata servisu

Tridsaťsedemročný Federer a o 16 rokov mladší Zverev odohrali ôsme vzájomné stretnutie. Nemec vyrovnal bilanciu na 4:4. Úvodný set priniesol vyrovnaný tenis. O jeho osude sa rozhodlo v dvanástej hre. Zverevovi sa v nej podarilo čistou hrou prelomiť Federerov servis a ujal sa vedenia 1:0 na sety.

V druhom dejstve za stavu 1:1 stratil ako prvý podanie Zverev. Dokázal sa však do hry vrátiť okamžitým rebrejkom na 2:2. O osude druhého setu musel rozhodnúť až tajbrejk, v ktorom uspel Zverev v pomere 7:5 a tešil sa z postupu do finále.

Úspešná americká dvojica

Dvadsaťnásobný grandslamový víťaz Federer sa neprebojoval do jedenásteho finále na podujatí ATP Finals. Proti víťazovi súboja Novak Djokovič (Srb.-1) – Kevin Anderson (JAR-4) sa postaví Zverev, ktorý sa pri svojom druhej účasti na koncoročnom výberovom podujatí dostal premiérovo do finále.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazili Američania Mike Bryan a Jack Sock nasadení ako piati v sobotňajšom semifinále za 78 minút 6:3, 4:6, 10:4 (zápasový tajbrejk) nad britsko-brazílskym tandemom Jamie Murray, Bruno Soares. Ich súpermi v nedeľňajšom finále budú víťazi druhého semifinálového súboja Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) – Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-2). Hrať sa bude v sobotu po 19.00 h SEČ.

Murray so Soaresom postúpili medzi najlepšiu štvoricu bez prehry v základnej skupine. Pri ich tretej spoločnej účasti na podujatí ATP Finals neuspeli však už v treťom semifinále za sebou. Mike Bryan vytvoril deblovú dvojicu s krajanom Jackom Sockom po tom, ako sa zranilo jeho dvojča Bob Bryan. Odvtedy stihli zvíťaziť vo Wimbledone a na US Open.

Nitto ATP Finals

O2 Arena Londýn (11. – 18. november)

Dvojhra – semifinále:

Alexander Zverev (Nem.-3) – Roger Federer (Švaj.-2) 7:5, 7:6 (5) za 97 minút

Štvorhra – semifinále :

Mike Bryan, Jack Sock (USA-5) – Jamie Murray, Bruno Soares (V. Brit./Braz.-4) 6:3, 4:6, 10:4 (zápasový tajbrejk) za 78 minút

Štvorhra – zostávajúci program semifinále:

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-8) – Juan Sebastián Cabal, Robert Farah (Kol.-2) / 19.00 h SEČ

Dvojhra – zostávajúci program semifinále :

Novak Djokovič (Srb.-1) – Kevin Anderson (JAR-4) / nie pred 21.00 h SEČ

Viac k témam: Alexander Zverev, Jack Sock, Mike Bryan, Nitto ATP Finals v Londýne, Roger Federer
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Alexander Zverev zdolal Federera a stal sa prvým finalistom na Nitto ATP Finals v Londýne © SITA Všetky práva vyhradené.