Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> ROZSVIETENÝ TREBIŠOVSKÝ VIANOČNÝ STROMČEK

ROZSVIETENÝ TREBIŠOVSKÝ VIANOČNÝ STROMČEK

Slávnostné rozsvietenie centrálneho vianočného stromčeka sa uskutočnilo utorok 5. decembra. Stromček rozsvietili všetci prítomní Trebišovčania spolu s primátorom mesta Trebišov, po krátkom kultúrnom programe detí.


Rozsvietený vianočný stromček a aj program pre deti

Po rozsvietení stromčeka navštívil Trebišov sv. Mikuláš, ktorý čakal deti v estrádnej sále MsKS v sprievode svojej vernej družiny: a to anjelikov a čerta. Detských návštevníkov podujatia privítala rozprávková postava Jančiči. Spoločne tu odohrali divadelné predstavenie venované najmenším. Celý program bol spestrený hudbou, poprepletaný vtipnými scénkami a veselými pesničkami o dobrých skutkoch. Žiadne dieťa neodišlo domov bez sladkosti od sv. Mikuláša.


Inzerujte

Počas mikulášskeho podvečera mohli deti, pred objektom MsKS, vidieť živý betlehem, ktorého súčasťou boli zvieratká (kozičky, ovečky a zajace) z Mestského hospodárskeho strediska. V betleheme sa vynímali aj drevené sochy sv. Jozefa, sv. Márie, jezuliatka, anjela, ovečiek a teliatka, ktoré pochádzajú zo sochárskej dielne Jána Kešeľa z Bačkova.


Zdroj: Mesto Trebišov


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top