Ste tu
Home > Šport > Hokej > Viacerí Slováci utrpeli v zápase proti Fínom zranenia, dobrou správou je uzdravenie Hudáčka

Viacerí Slováci utrpeli v zápase proti Fínom zranenia, dobrou správou je uzdravenie Hudáčka

Zdieľaj tento článok

aktualizované 12. mája 17:07


KOŠICE 12. mája (WebNoviny.sk) – Nedeľňajší popoludňajší tréning slovenskej hokejovej reprezentácie v dejisku domácich 83. majstrovstiev sveta využilo na pobyt na ľade päť korčuliarov a dvaja brankári, zostávajúci hráči si vybrali inú formu prípravy.


Asistenti trénera sa venovali práci s gólmanmi Patrikom Rybárom a Denisom Godlom, obrancami Patrikom Kochom, Michalom Čajkovským a útočníkmi Róbertom Lantošim, Liborom Hudáčkom a Dávidom Bondrom.

Po dvoch ťažkých zápasoch

Slováci majú za sebou dva náročné zápasy, keď v piatok zdolali Američanov 4:1 a v sobotu podľahli Fínom 2:4. Najbližšie nastúpia v pondelok večer proti Kanaďanom.

“O zmenách v zostave do nasledujúceho zápasu sa budeme detailne baviť na tímovej porade. Po chorobe je pripravený hrať Libor Hudáček, do zápasu isto pôjdeme bez obrancu Mareka Ďalogu,” prezradil asistent trénera Róbert Petrovický.

“Kanaďania isto nie sú spokojní s tým, že prvý duel prehrali. Večer si pozrieme ich zápas proti Britom. Oni sa na turnaji budú len zlepšovať, keď si stále viac zvykajú na európsky ľad. Sú to hráči NHL, je to kvalita,” doplnil.

Viacero zranení

V sobotňajšom večernom súboji proti Fínom utrpeli viacerí slovenskí hokejisti zranenia. “Adam Liška utrpel podvrtnutie malého kĺbu v oblasti hornej končatiny. Priamo na štadióne podstúpil vyšetrenie, ktoré vylúčilo zlomeninu. V jeho prípade verím, že bude hrať ďalej. Erik Černák dostal zásah pukom do oblasti hornej pery a potrebné bolo zošitie rany. Aj v tomto prípade verím, že bude v poriadku a hrať v ďalších dueloch. Čo sa týka rozsahu poranenia, najvážnejšie zranenie utrpel Marek Ďaloga, do tvárovej časti dostal ranu pukom. Bolo potrebné ošetriť ranu priamo na štadióne a potom aj menší zákrok v nemocnici. Kontrolné vyšetrenia v nasledujúcich dňoch ukážu, či bude pokračovať na šampionáte,” ozrejmil lekár slovenskej reprezentácie Ján Grauzel, ktorý nechcel špecifikovať detaily zranenia Ďalogu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
MS v hokeji 2019: Slovensko – Fínsko

Viac o MS v hokeji 2019

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2019, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Viacerí Slováci utrpeli v zápase proti Fínom zranenia, dobrou správou je uzdravenie Hudáčka © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top