Ste tu
Home > Šport > VEREJNÉ KORČUĽOVANIE ĽUDÍ STÁLE PRIŤAHUJE

VEREJNÉ KORČUĽOVANIE ĽUDÍ STÁLE PRIŤAHUJE

Verejné korčuľovanie v Trebišove

Trebišov │Korčuľovanie na ľade predstavuje obľúbenú aktivitu u viacerých ľudí, ktorí prostredníctvom nej dokážu perfektne relaxovať. Užívajúc si kĺzavé pohyby po hladkom ľade napomáhajú správnemu držaniu svojho tela, zlepšujú si stabilitu, pohyblivosť a fungovanie dýchacieho aparátu. 


Veľký záujem

Mesto Trebišov ponúka svojim občanom a ľudom z okolitých miest možnosť verejného korčuľovania. To platí najmä počas víkendových dní, pretože pracovný týždeň a soboty patria tréningom a zápasom miestneho MŠKM Trebišov a HK 2016 Trebišov.  Záujem o korčuľovanie pretrváva už niekoľko rokov. Ľudia si cestu na trebišovský zimný štadión nájdu s radosťou.


Spolu s rodinou sa snažíme chodievať korčuľovať pravidelne, každý víkend. Máme to blízko a je to skvelá možnosť ako vypnúť a aspoň na chvíľu si odpočinúť od problémov. Navyše, deti po pobyte na klzisku zaspia, akoby nič.” zdôverila sa mi jedna z mamičiek korčuľujúcich sa na klzisku.

Verejné korčuľovanie v Trebišove
Verejné korčuľovanie v Trebišove

Ak si doteraz nestihol/nestihla ísť sa korčuľovať, odporúčam to napraviť.) O jeho dostatočnú kvalitu sa pravidelne starajú zamestnanci Technických služieb mesta Trebišov. Záleží im najmä na odstránení prípadných nerovností ľadovej plochy, ktoré by mohli viesť k vzniku nechcených zranení.

Moje dojmy po viac ako štyroch rokoch

Naposledy som naše klzisko navštívil v roku 2012. Odvtedy sa veľa nezmenilo. Pri vstupe ťa privíta príjemne vyzerajúca pani, korčule ti za 1,- euro vypožičia stále dobre naladený pán. Okolie ľadovej plochy vyzerá byť udržiavané, na prezutie sa do korčúľ je k dispozícii dostatočný počet lavičiek. Ak sa chceš zahriať, či niečo malé zjesť, žiadny problém. Sú tu automaty.

Musím sa priznať, že ma trošku zarazila výška vstupného. Za dva lístky pre dospelých na 2 hodiny som zaplatil 3,40,- eur. Možno je to spôsobené tým, že služby klziska som dlhodobo nevyužíval a neviem, v akých cenových reláciách sa podobné vstupy pohybujú. Výsledné dojmy však boli dobré. Na tvárach ľudí bolo vidieť, že si pobyt na klzisku užívajú. Niektorí vyzerali, akoby sa s korčuľami na nohách už narodili, iným to šlo trošku pomalšie.

Najbližšie si budeš môcť verejné korčuľovanie užiť už tento víkend, konkrétne v týchto časoch:

10. marca (sobota) 17:00 až 19:00
11. marca (nedeľa) 15:00 až 17:00 a 17:30 až 19:30


FOTO: Daniel Fekete


Top