Ste tu
Home > Spravodajstvo > VEĽKÁ POLICAJNÁ KONTROLA V CELOM KRAJI

VEĽKÁ POLICAJNÁ KONTROLA V CELOM KRAJI

Vodiči, pozor. Už vo štvrtok, 10. marca sa v celom košickom kraji chystá veľká policajná kontrola. Pripravte sa tak radšej dopredu, aby ste neostali zaskočení.


Hovorca Policajného zboru SR uviedol, že pôjde o kontrolu sústredenú na dodržiavanie zákazu používania alkoholických nápojov alebo iných návykových látok vodičmi vozidiel.


Pozor aj tí, čo nemajú vodičský preukaz

Okrem vyššie spomínanej kontroly sa však štvrtková policajná akcia dotkne aj tých, ktorí vodičský preukaz nemajú. Polícia sa zameria na kontrolu vybavenia bicyklov, používanie cyklistických prilieb alebo reflexných prvkov. Chodcom sa zas bude venovať pozornosť v oblasti správneho používania priechodov pre chodcov.

Čo na to ľudia?

Opýtali sme sa, čo si o policajných kontrolách myslia ľudia. Názory sa odlišujú. Zatiaľ čo Mária (65) sa vyjadrila, že podľa nej sú policajti na cestách správnym krokom vedúcim k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, vodič Daniel (21) sa vyjadril, že je to podľa neho prílišná kontrola a myslí si, že by sa kontroly vodičov na cestách v určitej miere mohli obmedziť.

My zastávame názor, že taký alkohol za volant jednoznačne nepatrí a je neospravedlniteľný. Preto policajnú kontrolu zameranú na zisťovanie požitia alkoholu vodičmi vítame. Čo si myslíš ty?


Zdroj: PZ SR
Foto: Ilustračné


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top