Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera"></i> VEĽATSKÝ LESNÝ BEH ČELIL NEPRIAZNI POČASIA

VEĽATSKÝ LESNÝ BEH ČELIL NEPRIAZNI POČASIA

Veľatský lesný beh dnes úspešne absolvoval svoje druhé pokračovanie. A opäť sa ukázal ako skvelá príležitosť pre nadšencov behu. Na štartovej listine pred štartom samotným figurovalo 63 mien, čím sa prekonal rekord v účasti z minulého roku. 


Počasie bežcom neprijalo

Veľatský lesný beh je charakteristický svojou rôznorodosťou trate – na zúčastnených bežcov čakali tri povrchové alternatívy. Asfalt, spevnená cesta a vyše 70% trate v lese skutočne dali zabrať. Hoci sa vraví, že najlepšie počasie na beh je vtedy, ak je zamračené a nie príliš horúco, dnes mrholilo a bežcov privítal na štarte nepríjemný dážď. Organizátori však ešte pred samotným štartom avizovali, že behať sa bude za každého počasia. Štart pretekov bol presne o 10:00 hod.


IMG_9856

Účastníci boli s profilom trate spokojní

Minulý rok sa organizoval iba 17 kilometrový beh, no teraz tu bola pomerne ľahšia alternatíva v podobe 11 kilometrov. Na začiatku čakal na súťažiacich približne 1,5 kilometrový úsek behu do kopca cez dedinu, následne pasáž na poľnej ceste až do lesa. V ňom pretekárov preverili 2 kopce – stredne náročný a náročný. Po prekonaní týchto kopcov čakala prvá občerstvovacia stanica, kde ponúkali vodu a ovocie.

IMG_9869

IMG_9872

Tých, ktorí sa vydali na kratšiu alternatívu, po vybehnutí z lesa čakala kamenná cesta neskôr sa napajájuca na poľnú a asfaltovú cestu, ktorá priviedla všetkých úspešne do cieľa. Náročnejšia trať pokračovala obdobne. Po vybehnutí z lesa na kamennú cestu, panelovú cestu a späť do lesa. Pri vybiehaní z lesa druhá občerstvovacia stanica na 11 kilometri a po nej už “len” kamenná a poľná cesta späť k dedine a 1,5 kilometrový úsek po asfalte. Účastnici pri otázke o kvalite tratí zložili organizátorom poklonu, všetkým vyhovovala, aj keď niektorých potrápili drobné zranenia.

IMG_9915

Prví dobehli v kvalitných časoch

Prvenstvo na kratšej trati si vybojoval domáci Daniel Moňak. “Minulý rok som bežal tiež, tento rok som však zvolil kratšiu trať, keďže som veľa netrénoval,” zdôveril sa. Rozdiel medzi ním a druhým v poradí, Pavlom Širotníkom, bol len 26 sekúnd. “V cieľovej rovinke vládol pri dobiehaní do cieľa chaos, keďže sme pribiehali asi piati na kope. Teší ma však, že som dokázal triumfovať,” pokračoval.

Prvý na 11 km trati - Daniel Moňak
Prvý na 11 km trati – Daniel Moňak
Minulý rok tretí, teraz víťazstvo

Na náročnejšej trati zvíťazil Vladimír Čeklovský, ktorý vlani dobehol na treťom mieste. Prvú pozíciu si takticky držal počas celých pretekov, na 11 kilometri bol prvý, ktorý vybehol z lesa a svoju priečku si dokázal podržať až do cieľa. S výraznejším odstupom za ním dobehol Michal Harach a o stupňoch víťazov bolo prakticky rozhodnuté.

Zľava: Prvý, druhý a tretí
Zľava: Prvý, druhý a tretí
Zapojilo sa aj nežnejšie pohlavie

Na trati nesmeli chýbať zástupkyňe nežnejšieho pohlavia, ktoré sa výborne vysporiadali s nepriazňou počasia a na trati podali obdivhudné výkony, za čo im patrí obdiv a, samozrejme, vďaka za účasť. Veľatský lesný beh pripravil pre všetkých skvelú atmosféru a organizačne bol zvládnutý veľmi dobre. Možno sa na budúci rok pripojí k behu aj redakcia TvojTrebišov.sk. Výsledky aj s časmi prinesieme, len čo budú zverejnené organizátormi!

FOTOGALÉRIA

FOTO: Daniel Fekete


Top