Ste tu
Home > Ekonomika > Vedenie U.S. Steel reaguje na situáciu na trhu, zamestnanci budú mať štvordňový pracovný týždeň

Vedenie U.S. Steel reaguje na situáciu na trhu, zamestnanci budú mať štvordňový pracovný týždeň

KOŠICE 21. júna (WebNoviny.sk) – Vedenie U. S. Steel Košice (USSK) sa dohodlo s odborármi na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni.

Môžem potvrdiť, že pre nepriaznivú a ďalej sa zhoršujúcu situácii na trhu s oceľou sa manažment USSK dohodol s odborovou organizáciou na skrátenom štvordňovom pracovnom týždni v období od 1. júla 2019 do 31. júla 2019. Za deň, keď budú zamestnanci doma, budú dostávať 60-percentnú náhradu mzdy,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca USSK Ján Bača.

Odstavili jednu vysokú pec

Toto opatrenie bude platiť pre všetkých zamestnancov, s dôrazom na bezpečnosť zamestnancov a zabezpečenie nevyhnutných prevádzkových činností.

Výrobu a sortiment výrobkov pružne prispôsobujeme situácii na trhu a dopytu od našich zákazníkov. Od 20. júna sme odstavili jednu z vysokých pecí a naďalej sledujeme vývoj ekonomických ukazovateľov a trh s oceľovými produktmi,“ dodal Bača.

Európska komisia musí reagovať

Ako ďalej uviedol, pre ďalší vývoj situácie bude veľmi dôležité, ako rýchlo dokáže zareagovať Európska komisia vo vzťahu k vysokým importom ocele z krajín, ktoré nemusia dodržiavať pravidlá platné v Európe a nie sú napríklad súčasťou európskeho systému obchodovania s emisiami. Túto požiadavku budeme veľmi zreteľne presadzovať aj na valnom zhromaždení Euroferu v stredu na budúci týždeň, dodáva hovorca spoločnosti.

V košickom U. S. Steele pracuje takmer 12-tisíc zamestnancov a podnik patrí do nadnárodnej korporácie U. S. Steel.

Viac k témam: odbory, U.S. Steel
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedenie U.S. Steel reaguje na situáciu na trhu, zamestnanci budú mať štvordňový pracovný týždeň © SITA Všetky práva vyhradené.

Top