Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Vedci zo SAV budú skúmať diskrimináciu Rómov, na projekt získali grant z Európskej komisie

Vedci zo SAV budú skúmať diskrimináciu Rómov, na projekt získali grant z Európskej komisie

BRATISLAVA 23. novembra (WebNoviny.sk) – Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV sa vo výskumnom projekte zameria na diskrimináciu Rómov k kontexte politickej klímy v Európe.

Projekt potrvá dva roky

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa SAV Monika Hucáková, na projekt pod názvom Identifikácia metód založených na dôkazoch, ktoré umožnia efektívne bojovať proti diskriminácii Rómov v meniacej sa politickej klíme v Európe získal Ústav výskumu sociálnej komunikácie SAV grant od Európskej komisie.

Dvojročný projekt bude uskutočňovať do roku 2020 konzorcium piatich európskych univerzít a výskumných pracovísk v úzkej spolupráci so zástupcami občianskej spoločnosti a zainteresovanými aktérmi na národnej aj európskej úrovni.

Cieľom je identifikovať vplyv politického diskurzu na postoje a prosociálne či antisociálne správanie voči Rómom. Výskumný projekt má zároveň zhodnotiť existujúce antidiskriminačné intervencie a navrhnúť ich zlepšenia založené na analýze rôznych normatívnych spoločenských kontextov.

Päť univerzít

Výsledky projektu budú využité na praktický manuál na vytvorenie antidiskriminačných intervencií. Informácie o projekte vedci sprostredkujú tvorcom politík, mimovládnym neziskovým organizáciám, akademickým výskumníkom a verejnosti na lokálnej aj na národnej a európskej úrovni.

Konzorcium vedie Eötvös Loránd University Budapešť v spolupráci s írskou Univerzitou v Limericku, Univerzitou Paris-Nanterre, Slovenskou akadémiou vied a rumunskou Univerzitou v Iasi.

Viac k témam: etnická diskriminácia, rómovia, SAV Slovenská akadémia vied
Zdroj: Webnoviny.sk – Vedci zo SAV budú skúmať diskrimináciu Rómov, na projekt získali grant z Európskej komisie © SITA Všetky práva vyhradené.

Top