Ste tu
Home > Spravodajstvo > VČERA V TREBIŠOVE PADALI TEPLOTNÉ REKORDY

VČERA V TREBIŠOVE PADALI TEPLOTNÉ REKORDY

Určitý čas nám hrozili záplavy, teraz sa však zdá, že tento problém je zažehnaný. Včerajší teplý deň sa s istotou zapíše do histórie, pretože prekonával teplotné rekordy nie len v Trebišove, ale v celej oblasti Zemplína.


Je zrejmé, že teplé februárové počasie, takmer mesiac pred začiatkom jari zaskočilo a príjemne prekvapilo všetkých obyvateľov. Veď po časoch dažďov a neustáleho blata je to vítaná zmena. V Trebišove bol nameraný teplotný rekord, ten starý už viac tróniť nedokázal.


Rekordy nevydržali, môže za to teplý front

Podľa informácií SHMÚ za to môže teplý front, za ktorým nasledoval teplý vzduch zo západu. V Košiciach včera namerali rovnakú maximálnu teplotu, ako 25. júna minulého roku. Zvláštne, však? Vtedy začínalo leto, no momentálne máme podľa kalendára stále zimu.  V Milhostove namerali o štvrtej popoludní 15,5 ºC, čím sa podarilo pokoriť predošlý rekord spred 18 rokov o celú desatinu.

Obyvatelia Trebišova sa tešili

Cestu zo školy domov som si pri takejto teplote užívala. Išla som veľmi pomaly a snažila sa doslova zhltnúť každý lúč,” zdôverila sa jedna z trebišovských študentiek. Inak na tom neboli ani ostatní. “Tento nezvyčajný nárast teplôt sme sa rozhodli využiť na prechádzku mestom,” pokračovala 4-členná rodinka zastihnutá v uliciach Trebišova.

Ľudia zmenu uvítali, no podľa prognóz nás od stredy čaká návrat k starému známemu počasiu.


Zdroj: SHMÚ


Top