Ste tu
Home > Správy > Väzenská služba hľadá cez inzerát v novinách dvoch katov, mali by vykonávať tresty smrti

Väzenská služba hľadá cez inzerát v novinách dvoch katov, mali by vykonávať tresty smrti

KOLOMBO 13. februára (WebNoviny.sk) – Srílanská väzenská služba hľadá dvoch katov po tom, ako prezident krajiny nedávno prisľúbil ukončenie 43-ročného moratória týkajúceho sa trestu smrti.

Inzeráty v novinách

Hovorca väzenskej služby v stredu potvrdil, že zamestnajú dvoch katov, pričom v pondelok sa v novinách objavili inzeráty na toto miesto. Pracovné pohovory sú naplánované na budúci mesiac.

Prezident Maithrípála Siriséna nedávno vyhlásil, že popravia odsúdených drogových pašerákov, a to v súvislosti s narastajúcou drogovou kriminalitou.

Akcie proti pašerákom drog

Siriséna sa rozhodol pre tento krok po januárovej návšteve Filipín, kde tamojší prezident Rodrigo Duterte po nástupe do úradu v roku 2016 nariadil rozsiahlu akciu proti pašerákom drog, počas ktorej už zomreli tisíce podozrivých.

Siriséna vyhlásil, že z Duterteho by si mal zobrať príklad celý svet. Ľudskoprávne skupiny však razie a zabíjanie kritizujú.

Na Srí Lanke čelí trestu smrti 1299 väzňov, z toho 48 usvedčili za drogové zločiny. V krajine naposledy popravili väzňa v roku 1976.

Viac k témam: pašeráci, trest smrti
Zdroj: Webnoviny.sk – Väzenská služba hľadá cez inzerát v novinách dvoch katov, mali by vykonávať tresty smrti © SITA Všetky práva vyhradené.

Top