Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ

Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ

25.2.2021 (Webnoviny.sk) – Približne rok od dokončenia Nivy Tower, najvyššej budovy na Slovensku, sa poľskej pobočke HB Reavis podarilo dosiahnuť plnú výšku Varso Tower, ktorá sa so svojimi 310 metrami stala najvyšším mrakodrapom v celej Európskej únii.


Nivy Tower sa vo februári minulého roka stala dominantou Bratislavy  s najvyšším  bodom  na úrovni 125 metrov. Dnes je už domovom viacerých technologických firiem ako Capco, Resco, Rainside, Kempelenov inštitút inteligentných technológií či start-upov Creative Dock, Grandaliro alebo Akular. Nie je náhoda,  že Nivy Tower priťahuje najmä technologické firmy.  Najinteligentnejšia budova v Bratislave ponúka viaceré smart vychytávky, akými je napríklad správa budovy cez aplikáciu More, služba Qubes, ktorá poskytuje flexibilné prenájmy pre stredné firmy či platforma Symbiosy, ktorá dokáže zvážiť predvolené nastavenia jednotlivých zamestnancov a následne upravovať prostredie pre ich lepšie zdravie a produktivitu. Po dokončení tohoto projektu spoločnosť HB Reavis priniesla na trh komerčných nehnuteľností aj ďalší unikát – najvyššiu budovu v Poľsku, ale aj v rámci EÚ.


Varso Tower najvyššia v Poľsku už niekoľko mesiacov

Varso Tower sa oficiálne stala najvyššou budovou v Poľsku už keď jej strecha dosiahla 230 m. Pridaním 80 metrov vysokého a 73 ton vážiaceho stožiaru však jej architektonická výška dosiahla nový európsky rekord. Nový orientačný bod Varšavy sa teraz môže hrdiť titulom najvyššej budovy v Európskej únii, ktorá prekonala aj mrakodrapy vo Frankfurte, Miláne či Paríži.

53-poschodovú kancelársku budovu navrhlo renomované architektonické štúdio s celosvetovou pôsobnosťou Foster + Partners, ktoré je priekopníkom v oblasti trvalo udržateľného dizajnu.

Po jej dokončení v roku 2022 panoramatické výťahy dovezú pasažierov rýchlosťou 8 m/s na dve strešné terasy s jedinečným výhľadom na mesto. Tie budú tiež patriť k najvyššie položeným v Európe – výhľad na Varšavu budú ponúkať z výšky 205 m a 230 m, čo je dvakrát vyššie ako vyhliadková plošina v neďalekom Paláci kultúry a vedy. Na 46. až 48. poschodí bude zasa sídliť panoramatická reštaurácia.

Väčšina budovy je už pokrytá 4 metre vysokými sklenými tabuľami, ktoré na široké poschodia prepúšťajú dostatok prirodzeného svetla. Varso Tower je zároveň jednou z najekologickejších budov v Poľsku. Kombinuje trvalo udržateľný dizajn s vynikajúcimi parametrami v oblasti spotreby energie, bezpečnosti a pohodlia – aj vďaka tomu získala najvyššie certifikáty BREEAM a WELL.

Varso Tower je poslednou súčasťou komplexu Varso Place z dielne HB Reavis, ktorý bude v srdci Varšavy ponúkať kancelárie, hotel, inovatívny hub a maloobchodné priestory. Komplex je navyše len na skok od hlavnej varšavskej stanice, takže poskytuje výborný prístup k niekoľkým desiatkam rôznych spojov verejnej dopravy.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Varso Tower
Zdroj: Webnoviny.sk – Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.


Top