Ste tu
Home > Zdravie > V ZÁHRADÁCH NÁM POMALY ZREJÚ SLIVKY

V ZÁHRADÁCH NÁM POMALY ZREJÚ SLIVKY

Zdieľaj tento článok

Slivky pozná každý. Tieto modrofialové šťavnaté plody plné vitamínov sa našli ešte v hroboch starovekých Egypťanov a udomácnili sa aj v našich zemepisných šírkach. Dnes si povieme niečo viac o ich účinkoch na naše zdravie.


Jednou z hlavných výhod tohto ovocia je fakt, že ho môžeš konzumovať v akomkoľvek stave. Či už čerstvé, sušené, varené, ale i ako kompót. Navyše dokáže veľmi účinne utíšiť pocit hladu. Preto radšej nabudúce siahni po slivkách, než napríklad po zemiakových lupienkoch.


Minerálna bomba

Hoci neobsahujú veľa vitamínu C, popýšiť sa môžu vysokým obsahom látok ako je napríklad fosfor, draslík, vápnik, horčík a železo. Okrem toho v nich nájdeš aj vitamíny B-komplexu, ktorý je dôležitý pre ľudský organizmus. Vo svete ovocia sa úspešne prezentujú vitamínom A, vitamínom E a silným antioxidačným účinkom.

IMG_9059

Vláknina účinná pri zápche

Pre značné množstvo vlákniny sú veľmi dobrým bojovníkom v boji proti zápche. Niektorí doktori dokonca ešte aj dnes predpisujú práve slivky ako prírodný liek proti zápche. Ver mi, zapi ich hoci len čistou vodou a účinok sa určite dostaví!

Prečítaj si: Neobyčajná jahoda obyčajná

Na záver jednoduchý a rýchly recept

Dnes to nebude žiadny sirup, džém ani torta. Tentokrát som stavila na jednoduché raňajky v podobe bieleho jogurtu s nakrájanými čerstvými slivkami. Do jogurtu si môžeš pridať či už med, alebo ovsené vločky a chutné, zdravé a hlavne rýchle raňajky sú na svete! Extra veľké kúsky ovocia sú zaručené! Dobrú chuť.

IMG_9062

Zdieľaj tento článok

Top