Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V troch krajoch na Slovensku zasahovala polícia, niekoľko ľudí obvinili z daňovej trestnej činnosti

V troch krajoch na Slovensku zasahovala polícia, niekoľko ľudí obvinili z daňovej trestnej činnosti

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji v stredu od rána zasahuje finančná polícia s Kriminálnym úradom finančnej správy.

Dve akcie

Ako ďalej na sociálnej sieti informuje Policajný zbor, ide o dve akcie, jednu s krycím názvom MÉDIA 3, ktorá je pokračovaním už zverejnených akcií s rovnakým názvom, a ďalšiu pod krycím názvom ZMLUVY.

„V akcii MÉDIA 3 finančná polícia vykonáva 11 domových prehliadok a tri prehliadky iných priestorov. Policajti zadržali sedem obvinených z daňovej trestnej činnosti,“ uvádza polícia s tým, že konkrétne ide o pokračovací zločin skrátenia dane a poistného, ktorého sa obvinení dopustili ako členovia organizovanej skupiny.

„Doposiaľ sme zadokumentovali škodou vo výške viac ako 1,5 milióna eur. Trestná činnosť súvisí s už spomínanými policajnými akciami MÉDIA 1 a MÉDIA 2, teda s páchaním závažnej daňovej trestnej činnosti krátením vlastnej daňovej povinnosti s reklamnými službami. Policajti okrem siedmich obvinených zadržali aj troch podozrivých,“ informuje polícia.

Domové prehliadky

Počas akcie ZMLUVY policajti vykonávajú tri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov, kde hľadajú listiny a ďalšie dôležité dôkazy pre trestné konanie, dodala polícia.

Polícia ešte v roku 2017 zasahovala vo viacerých reklamných firmách pre podozrenie, že vykonávali neoprávnené odpočty DPH a klientom optimalizovali dane.

Viac k témam: Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – V troch krajoch na Slovensku zasahovala polícia, niekoľko ľudí obvinili z daňovej trestnej činnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Top