Ste tu
Home > Spravodajstvo > V Trebišove vznikne 138 nových pracovných miest

V Trebišove vznikne 138 nových pracovných miest

Už v súčasnosti v Trebišove etablovaná spoločnosť Metalport plánuje na budúci rok výstavbu nového výrobného závodu v priemyselnej zóne Nový Koronč pri Trebišove. Spoločnosť plánuje preinvestvoať takmer päť miliónov eur a investícia by mala vytvoriť 138 pracovných miest.

Bagre sa do hliny zahrznú už v marci budúceho roka

Investor výstavbu naplánoval do dvoch etáp. V prvej etape pôjde o výstavbu haly, ktorej  zastavaná plocha bude 6 776 metrov štvorcových a vytvorí sa tak 98 pracovných miest. V druhej etape projektu by sa mala výrobná hala rozšíriť o ďalších zhruba 4 072 metrov štvorcových a zvýšiť počet výrobných zamestnancov o ďalších 40.

Súčasťou závodu budú aj spevnené plochy so 128 miestami na parkovanie osobných aut. Začiatok výstavby je naplánovaný na marec 2020 s ukončením do konca roku 2020 a začiatkom prevádzky v januári 2021. Predpokladané investičné náklady dosahujú 4,86 milióna eur.

Cieľom spoločnosti je vybudovať výrobný závod, ktorý bude zabezpečovať vývoj, konštrukciu, výrobu, predaj a servis rôznych druhov prídavných zariadení pre stavebné, zemné a poľnohospodárske stroje.

V areáli sa bude nachádzať objekt výrobnej haly a administratívnej budovy, budovy zamestnancov a vrátnice.

V rámci funkčného a priestorového celku sa vo výrobnej hale bude vykonávať spracovávanie prevažne oceľových plechov, čiastočne guľatiny a rúroviny. V prvej časti haly sa bude plech vypaľovať, strihať, zakružovať, rezať a frézovať.

V ďalšej časti haly sa budú pripravené plechy zvárať. V poslednej časti haly sa bude vyrobený tovar čistiť, otryskávať a lakovať.

V tejto časti haly bude aj sklad na uskladnenie výrobkov. Investor má v súčasnosti fungujúcu prevádzku v Trebišove, ktorá je v priamom kontakte s obytnou zónou.

Novou investíciou by sa prevádzka presunula do vyhovujúcejších priestorov na severozápadnom okraji mesta.

Top