Ste tu
Home > Zdravie > V TREBIŠOVE ŠTARTUJÚ KLUBY ZDRAVIA

V TREBIŠOVE ŠTARTUJÚ KLUBY ZDRAVIA

Od 9. februára sa v Trebišove začne ďalší cyklus prednášok o zdravotnom štýle s názvom Kluby zdravia. Čo sú to kluby zdravia a na čo sa môžeš tešiť?


Čo sú Kluby zdravia?

Kluby zdravia ponúkajú mnoho rôznych aktivít: prednášky vyškolených lektorov, slovenských i zahraničných odborníkov, prípravy zdravých jedál a ďalšie. Fungujú v súčasnosti v 21 mestách Slovenska (vrátane Trebišova). Do Klubov zdravia sú pozývaní naši i zahraniční odborníci z rôznych oblastí zdravia i verejno-prospešného života.


Kedy sa kluby uskutočnia? O čom budú?

Vo februári sa uskutočnia dva kluby zdravia- 9. a 23. februára o 17:30h. Prvá prednáška nesie názov Výživa a nástrahy internetu a masmédií.  Budú sa na nej preberať tieto témy:

  • Keď nadpis predáva
  • Motivácie pre články o zdraví
  • Čo je to Hoax
  • Prečo je toľko protirečení
  • Ako nepoužiť zlý argument pre dobrú vec

„Tejto téme som v poslednom čase venoval dosť záujmu. V prednáške sú mnohé príklady – ukážky článkov a ich rozobratie. Vychádzam tiež z vlastných skúsenosti s novinármi a písaním článkov.“ píše Jaromír Novota, lektor OZ Život a zdravie, ktorý bude prednášať.

Druhá prednáška  Zdravý človek 21. storočia sa bude zaoberať celkovým pohľadom na zdravie človeka a poukáže na to, že zdravie je nutné vnímať z oveľa širšieho rozmeru, ako len z telesného. Uskutoční sa 23. februára o 17:30h. Poslucháč sa dozvie množstvo zaujímavých informácií, ktoré mu majú pomôcť v orientácii v danej problematike a ukázať východisko.

Zaujali ťa Kluby zdravia? Smelo sa príď pozrieť. Prednášať sa bude v galérii MsKS. Opäť sa môžeš tešiť na cenné informácie, ochutnávky, dobrú atmosféru a príjemných ľudí.


Top