Ste tu
Home > Spravodajstvo > V Trebišove sa posunuli do ďalšej fázy procesu participatívneho rozpočtu.

V Trebišove sa posunuli do ďalšej fázy procesu participatívneho rozpočtu.

Zdieľaj tento článok

Od pondelka 17. júna 2019 prebieha dvojtýždňové hlasovanie za projekty, ktorými chcú obyvatelia mesta zasiahnuť do svojho okolia, skrášliť prostredie, v ktorom žijú.


Po prvom marcovom verejnom stretnutí, na ktorom občania začali prezentovať svoje  návrhy, vyjadrili svoje nápady, konkrétne opatrenia na skvalitnenie života, následnom podaní finálnych projektov prostredníctvom online dostupného formulára boli v zmysle Pravidiel participatívneho rozpočtu mesta tieto tzv. občianske projekty formálne a obsahovo odkontrolované príslušnými zamestnancami mestského úradu. V júni sa uskutočnila verejná prezentácia všetkých projektov, ktoré prešli kontrolou a tak sa dostali do najdôležitejšej etapy elektronického hlasovania. Táto práve prebiehajúca fáza potrvá 2 týždne, od 17.6. do 28.6.  


Hlasovať je možné z jedného telefónneho čísla iba raz za 3 vybrané projekty prostredníctvom www.trebisov.hlasobcanov.sk  

Hlasovanie je BEZPLATNÉ. Tie najúspešnejšie projekty budú podporené z participatívneho rozpočtu mesta, ktorý bol na tento kalendárny rok schválený vo výške 50.000 €. Participatívny rozpočet tak umožňuje obyvateľom mesta aktívne sa zapojiť do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní určitej časti financií mesta a angažovať sa na fungovaní samosprávy.

 

Záujemcovia, ktorí chcú vylepšiť a skrášliť mesto, môžu odovzdať svoj hlas naraz trom projektom. O hlasy sa uchádza 8 projektov zameraných na rôzne oblasti života v meste:

Rekonštrukcia priestorov kynologického klubu v Trebišove

Zelený ostrovček – zóna oddychu a športu

Revitalizácia existujúcej športovej plochy s čiastočnou obnovou zelene na ulici Zimnej

Verejné mestské ohniská – Relax za Zimákom

Revitalizácia – Niečo pre mladých aj starších na Škultétyho

Komunitné centrum s herňou pre deti

Workout – JUH

Revitalizácia ihriska Sídlisko Mier

 PRAVIDLÁ HLASOVANIA

  1. Projekt, ktorý chcete podporiť, označte tlačidlom “Vybrať projekt”.
  2. Je potrebné vybrať si 3 projekty. Každý projekt dostáva len 1 hlas. Vybrané projekty sa Vám objavujú vpravo hore v boxe “Vybrané projekty”. V tejto fáze ešte môžete meniť projekty, obsah “košíka” sa dá ľahko obmeniť.
  3. Keď máte všetky projekty vybrané, kliknite na “Hlasovať”.
  4. Otvorí sa formulár s názvom “Hlasovať”.
  5. Po vyplnení tohto formulára zadajte číslo Vášho mobilného telefónu. Kliknete na “Poslať overovací kód”.
  6. Následne bude na Vami zadané telefónne číslo zaslaný kód formou sms. Ten vpíšete do formulára, ktorý finálne odošlete cez tlačidlo “Poslať”. 

Zaslanie SMS JE BEZPLATNÉ.

Všetky detailné postupy elektronického hlasovania a iné dôležité informácie týkajúce sa participatívneho rozpočtu sú zverejnené na stránke mesta www.trebisov.sk v sekcii „Hlas občanov“.

Po ukončení hlasovania systém vyhodnotí výsledky. Zverejnené budú jednak na portáli www.trebisov.hlasobcanov.sk aj na webovom sídle mesta Trebišov www.trebisov.sk v termíne od 1.7. do 4.7.2019.

Víťazné projekty budú zrealizované do konca roka 2019. 

ZDROJ: Mesto Trebišov

Zdieľaj tento článok

Top