Home > Šport > Hokej > V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, vonku uspeli iba Košice a Zvolen nestrelil Miškovcu ani gól

NOVÉ ZÁMKY 25. novembra (WebNoviny.sk) – V Tipsport lige sa v nedeľu hralo päť zápasov 26. kola. Až v štyroch z nich sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu, na ľade súpera uspeli iba Košičania.

Líder tabuľky HKm Zvolen prehral na ľade Miškovca 0:4. Domáci rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, keď v priebehu siedmich minút trikrát skórovali. Postupne sa do listiny strelcov zapísali Márk Miskolczi, János Vas a Bálint Magosi.

“Bryndziari” vyslali na súperovho brankára dokopy 38 striel, ale nedokázali prekonať Attilu Adorjána. Už šesť minút pred koncom poslal tréner Andrej Podkonický na ľad šiesteho korčuliara, no zvolenskú hru bez brankára využil v 59. min na strelenie gólu do prázdnej bránky Tomáš Slovák.

“Oceliari” vyhrali v Nových Zámkoch

Zvolenčania sa napriek prehre udržali na prvom mieste tabuľky, ich náskok pred druhými Košicami sa však stenčil na jeden bod, pretože “oceliari” zvíťazili na ľade Nových Zámkov 2:0. Po bezgólovej prvej tretine sa hostia dostali do vedenia zásluhou Jakuba Suju, pre ktorého to bol deviaty gól v sezóne.

Zverenci trénera Milana Jančušku mali počas duelu jasnú streleckú prevahu, ale nepodarilo sa im prekonať Vladislava Habala. Český brankár si pripísal celkovo 43 úspešných zákrokov a bol hlavným strojcom košického víťazstva. To v závere spečatil gólom do prázdnej bránky Ladislav Nagy.

Liptáci otočili zápas s Detvou

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali na ľade v Spišskej Novej Vsi hráčov Detvy 5:4.. Prvá polovica zápasu patrila hosťom, trikrát viedli. V závere druhej tretiny však vyrovnal Róbert Huna na 3:3 a v tretej dvadsaťminútovke domáci dokonali obrat.

Prvýkrát v dueli naklonil misky váh na ich stranu v 47. min Radoslav Suchý, na 5:3 upravil o 19 sekúnd neskôr Patrik Števuliak. Jeho zásah bol napokon víťazný, v 51. min už len skorigoval Rastislav Gašpar. Detva doplatila na mizernú hru v oslabení, keď súperovi dovolila využiť tri zo štyroch početných výhod.

“Utrápená” výhra trenčianskej Dukly

Úradujúci vicemajster slovenskej hokejovej Tipsport ligy Trenčín sa natrápil, ale zvíťazil nad MAC Budapešť 2:1. Domáci začali podľa predpokladov, v 8. min ich poslal do vedenia Tibor Varga. V nasledujúcich takmer 40 minútach hrali prím obrany, na ďalší gól si museli diváci počkať do 45. min, na ich sklamanie skončil v sieti Dukly – vyrovnal Krisztián Nagy.

Trenčín si napokon vybojoval všetky tri body, zabezpečil ich 114 sekúnd pred koncom tretej tretiny Jozef Švec. Trenčín triumfoval druhýkrát po sebe a v ligovej tabuľke je siedmy, Budapešť je na 11. priečke, z víťazstva sa neradovala už po treťom zápase v rade.

“Vlci” schytali päťku od “kamzíkov”

Popradčania zvíťazili nad Žilinou 5:2, keď im vynikajúco vyšiel už samotný úvod zápasu. Po 32 sekundách skóroval Samuel Mlynarovič, na ktorého v 4. min nadviazal Lukáš Paukovček. Kým v prvom dejstve skórovali útočníci, v druhej tretine sa zapísali do listiny strelcov obrancovia Marcel Petran a lotyšský legionár Arturs Salija.

“Vlci” sa dokázali presadiť až za nepriaznivého stavu 0:5. Góly Juraja Milého a Henricha Ručkaya však mali už len kozmetický charakter a neodvrátili ďalšiu prehru Žiliny. Naopak, Popradčania vyhrali šiesty domáci duel po sebe a zostávajú na treťom mieste tabuľky.

Tipsport liga 2018/2019 – 26. kolo

nedeľa

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – HKM Zvolen 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 21. Miskolczi (J. Vas, Szirányi), 24. J. Vas (Galanisz), 28. Magosi (R. Harrison, Loiseau), 59. T. Slovák
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše D. Růžička (Zvolen) 10 min osobný trest, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Snášel – Smrek, Gajan st, 1110 divákov

Zostavy:
Miškovec: Adorján – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Zvolen: Skapski – P. Ulrych, Vandane, Zeleňák, D. Růžička, M. Pufahl, A. Drgoň, Pöyhönen, M. Roman – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, P. Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

MHC Mikron Nové Zámky – HC Košice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 29. Suja (Ignatuškin), 60. L. Nagy (Suja)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Koch a Hričina (obaja Košice) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák – Šefčík, Synek, 1435 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Ondrušek, Jakúbek, Nejezchleb – B. Fábry, Slávik
Košice: Habal – Šedivý, Pretnar, Dudáš, McDowell, Pulli, Čížek, Koch, Krajňák – L. Nagy, Brophey, Spilar – Suja, Ignatuškin, Vrábeľ – Šoltés, Galamboš, Netík – Žitný, T. Klíma, Hričina

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HC 07 Detva 5:4 (0:1, 3:2, 2:1) – hralo sa v Spišskej Novej Vsi
Góly: 21. Mezovský (Vybiral), 25. Kriška (R. Suchý, Kurali), 39. Róbert Huna (Nádašdi, Kriška), 47. R. Suchý (Heikkilä), 47. Števuliak (A. Tamáši) – 16. Kuklev (Matúš Chovan, J. Žilka), 23. P. Valent (Martin Chovan, Kuklev), 31. Murček (Puliš), 51. R. Gašpar (Martin Ďaloga)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Fereta (L. Mikuláš) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Babic – Šoltés, Vincze, 250 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Kislicyn – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, M. Bača, Fereta, Košecký, J. Nemec – Róbert Huna, Richard Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, Uram – A. Lištiak, M. Piatka, Heikkilä – Oško, Uhrík, Števuliak
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Giľák, M. Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – R. Gašpar, V. Fekiač, Martin Ďaloga – J. Žilka, Matúš Chovan, Tibenský – M. Surový, P. Valent, Z. Král

HK Dukla Trenčín – MAC Budapešť (Maď.) 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 8. T. Varga (Bartovič, Sádecký), 59. J. Švec (Radivojevič, Sojčík) – 45. K. Nagy (Terbócs, Fejes)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Štefik – Rojík, Kollár, 2586 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent – D. Krejči, Rýgl, Holenda, L. Bohunický, Frühauf, Kovář, Luža – O. Mikula, Sojčík, Radivojevič – M. Hecl, Sádecký, Bartovič – J. Pardavý ml., R. Dlouhý, T. Varga – Špankovič, J. Švec, D. Hudec
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Bugár, Pozsgai, Szabad – Bodó, C. Langkow, B. Orban – Dansereau, J. Brown, T. Klempa – Terbócs, K. Nagy, Odnoga – Szigeti, Majoross, Kreisz

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 1. Mlynarovič (Petran, P. Svitana), 4. L. Paukovček (Mlynarovič, Š. Fabian), 21. Petran (P. Svitana, Zagrapan), 39. Salija (Heizer, P. Koyš), 44. D. Bondra (P. Svitana, Mlynarovič) – 46. J. Milý (Dubeň, Kučný), 60. H. Ručkay (Jankovič)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše: R. Macík (Poprad) 10 min za pästný súboj – Podešva 5+DKZ za seknutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta, 1048 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, K. Karalahti, J. Ťavoda, Kundrik – P. Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – R. Václav, Heizer, S. Takáč – R. Macík, L. Paukovček, Belluš
Žilina: Fučík (44. Mikoláš) – Bagin, Kučný, Žilin, Jankovič, Dubeň, Piegl, Hrazdíra, D. Rehák – Balej, Podešva, Jenčík – Rudolf Huna, Húževka, Síkela – Beránek, J. Ručkay, Hvila – J. Milý, Surovka, Barta

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – V Tipsport lige vyhrávali domáce tímy, vonku uspeli iba Košice a Zvolen nestrelil Miškovcu ani gól © SITA Všetky práva vyhradené.