Home > Šport > Hokej > V Tipsport lige triumf „baranov“ nad Trenčínom, víťazstvo Košíc, obrat Nitry aj koniec série Zvolena

aktualizované 20. novembra 21:53

BANSKÁ BYSTRICA 20. novembra (WebNoviny.sk) – V Tipsport lige boli v utorok na programe zápasy 24. kola. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Žiline, kde Liptovský Mikuláš ukončil úspešnú sériu Zvolena, pretože “bryndziari” pred 61 divákmi prehrali 1:2.

Prvý gól padol až v druhej tretine, Liptákov poslal do vedenia Róbert Huna. Hoci v 46. min vyrovnal stav stretnutia Milan Kytnár, o 5 minút neskôr sa tešili znovu hráči MHk 32 presným zásahom Richarda Hunu v presilovej hre. Liptáci bodovali naplno po sérii troch prehier a pripravili Zvolenčanom prvý nezdar po šiestich víťazstvách po sebe.

Domáca prehra Detvy s “oceliarmi”

Košičania si po nedeľňajšej “sedmičke” od Zvolenčanov napravili chuť v zápase proti Detve a pod Poľanou triumfovali 5:2.

“Oceliari” začali v stretnutí oveľa lepšie a už v 9. min vyhrávali 2:0 po dvoch góloch Ladislava Nagya. Ešte predtým, ako sa k slovu dostali domáci, navýšil vedenie Košíc Dávid Šoltés. Následne sa Detve podarilo v rýchlom slede znížiť. Postarali sa o to Martin Ďaloga a Jakub Žilka. Košičania ale zvrat nepripustili a ešte pred koncom druhej tretiny šli znova do dvojgólového vedenia zásluhou Gabriela Spilara.

V poslednom dejstve videli diváci už len jeden gól, ktorý mal na svedomí Marcel Haščák. Ten iba poistil jasný triumf hostí. Detve patrí po utorku v tabuľke priebežná 9. pozícia, Košice figurujú naďalej na druhom mieste.

Piata prehra “vlkov” za sebou

Hokejisti MsHK DOXXbet Žilina podľahli domácemu Miškovcu po výsledku 4:2. Žilinčania tak nevyhrali ani v piatom súťažnom zápase za sebou.

HK Orange “20” 19 0 0 0 0 1 18 26:95 1

Poznámka: počet zápasov, víťazstvá – 3 body, víťazstvá po predĺžení – 2 body, víťazstvá po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

V drese domácich sa predviedla najmä dvojica z druhého útoku Bálint Magosi a Alexis Loiseau. Prvý menovaný zakončil duel s bilanciou dvoch gólov a jednej asistencie a Loiseau si okrem prihrávky na prvý presný zásah stretnutia pripísal aj jeden gól v 47. minúte.

Žilinčania sa snažili s výsledkom zápasu niečo urobiť, ale ani góly Rudolfa Hunu a Mareka Hudeca na zvrat v ich prospech nestačili. Miškovec figuruje po utorkovom zápase na 11. mieste v priebežnej tabuľke. “Vlci” sú ešte o priečku nižšie.

Shutouty Williamsa a Vošvrdu

Hokejisti Banskej Bystrice dokázali zvíťaziť nad hráčmi Trenčína vysoko 5:0. Prvý gól stretnutia videli diváci v 18. min po zakončení Erica Sellecka.

Kľúčové momenty stretnutia prišli až v druhej tretine. Postupne sa v drese “baranov” presadili Tomáš Zigo, Gilbert Gabor, a Brock Higgs. Posledný menovaný hráč si okrem gólu pripísal na svoje konto aj dve asistencie. V treťom dejstve sa k úspešným strelcom pridal aj Andrej Šťastný.

Trenčania bystrického gólmana neprekonali a spod Urpína si odnášajú vysokú prehru, ktorá je pre nich už siedmou v posledných desiatich meraniach síl.

Jediný gól rozhodol o domácom triumfe “kamzíkov” z Popradu nad MAC Budapešť, v 16. minúte ho strelil Marcel Petran. Maďarský tím nenadviazal pod Tatrami na sériu troch triumfov. Popradčania z posledných desiatich meraní síl prehrali iba tretie. Po 24. kole im patrí 3. priečka v tabuľke Tipsport ligy.

Nitra otočila zápas v Nových Zámkoch

Nitrania dokázali triumfovať nad rivalom MHC Mikron Nové Zámky 4:2. Domáci pritom vstúpili do tohto stretnutia úspešnejšie a už v 3. min sa ujali vedenia po góle Bajteka.

Odpoveď hostí prišla o 11 minút neskôr, keď vyrovnával Lane Scheidl. Spokojnejší napokon do kabín odchádzali Novozámčania, keď im vedenie prinavrátil v 17. min Patrik Rogoň.

K obratu “corgoňov” zavelil v prostrednom dejstve vyrovnávajúcim gólom Róbert Lantoši a v tretej tretine zabezpečil všetky body pre Nitru Kale Kerbashian.

V posledných sekundách stretnutia ešte pridal poisťujúci gól Branislav Rapáč. Nitra sa po utorkovom zápase nachádza na 6. mieste, Nové Zámky sú s trojbodovým náskokom o priečku vyššie.

Hokej – Tipsport liga 2018/2019 – 24. kolo

utorok

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) – hralo sa v Žiline
Góly: 38. Róbert Huna (Richard Huna, Kriška), 51. Richard Huna (Róbert Huna, Suchý) – 46. Kytnár (Zuzin, Chovan)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše Vandan (Zvolen) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Soós (Maď.) – R. Gajan st., Pálkövi (Maď.), Martinko, 61 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: J. Hollý – R. Suchý, Kurali, Mezovský, Nádašdi, J. Nemec, Košecký, M. Bača, Fereta – Richard Huna, Róbert Huna, Kriška – Vybiral, A. Tamáši, M. Uram – A. Lištiak, Piatka, Hekkilä – Oško, Uhrík, L. Žiak
Zvolen: Skapski – M. Pufahl, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Ulrych, Drgoň, Pöyhönen – Handlovský, Špirko, Vandas – Obdržálek, Lušňák, Šišovský – Michal Chovan, Kytnár, P. Zuzin – S. Petráš, Holovič, Marcinek

HC 07 Detva – HC Košice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 27. Martin Ďaloga (R. Gašpar, Sládok), 28. Žilka (Martin Chovan, Tibenský) – 6. L. Nagy (M. Haščák, Brophey), 9. L. Nagy (M. Haščák), 24. Šoltés (Netík), 32. Spilar (Pretnar), 46. M Haščák (Koch, Š. Petráš)
Vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše V. Fekiač (Detva) a Pulli (Košice) obaja 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner – M. Orolin, Rojík, Chudada, 372 divákov

Zostavy:
Detva: Zalivin – Kuklev, Martin Chovan, Hraško, Sládok, Gachulinec, F. Fekiač, Král, Šimon – Puliš, Murček, Ščurko – Giľák, R. Gašpar, Martin Ďaloga – Žilka, P. Valent, Tibenský – M. Surový, V. Fekiač, Matúš Chovan
Košice: Habal – Koch, Pretnar, Dudáš, McDowell, Čížek, Pulli, Čížek, Šedivý, Krajňák – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Suja, Ignatuškin, Spilar – Šoltés, Galamboš, Netík – Š. Petráš, Klíma, Žitný

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 18. Selleck (Higgs, Asselin), 28. Zigo (Kubka, Nemčík), 36. Gabor (Higgs, Marshall), 36. Higgs (K. Sloboda), 55. A. Štastný (R. Varga)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Orolin – Šoltés, Šefčík, Majling, 2344 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Williams – B. Marshall, B. Miller, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, I. Ďatelinka, Nemčík, R. Varga – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, T. Surový – Kabáč, Češík, Gabor – Lichanec, A. Šťastný, Zigo
Trenčín: M. Valent – Krejči, Rýgl, Luža, L. Bohunický, L. Kovář, Martiška – Sojčík, Ölvecký, Radivojevič – Luhový, Sádecký, Bartovič – O. Mikula, Dlouhý, T. Varga – Ján Pardavý ml., J. Švec, D. Hudec

HK Poprad – MAC Budapešť (Maď.) 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 16. Petran (Salija, S. Takáč)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Langkow (Budapešť) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Stano – Durmis, Kollár, Konštek, 479 divákov

Zostavy:
Poprad: Vošvrda – Salija, Petran, Česánek, Š. Fabian, K. Karalahti, J. Erving – Václav, Mlynarovič, S. Takáč – P. Koyš, Zagrapan, Abdul – D. Bondra, Heizer, P. Svitana – Macík, L. Paukovček, Kundrik
Budapešť: Rajna – J. Dudás, Negrin, Fejes, Burt, Fejes, Pozsgai, Bugár, Szigeti – B. Orban, C. Langkow, Bodó – Klempa, J. Brown, Dansereau – Odnoga, K. Nagy, Terbócs – Szabad, Majoross, Kreisz

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Magosi (Loiseau), 34. J. Vas (Kulmala), 46. Magosi, 47. Loiseau (Magosi) – 25. Rudolf Huna (J. Ručkay, Marek Hudec), 43. Marek Hudec (Rudolf Huna, Podešva)
Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy (Maď.) Bogdaň, Lauff, 890 divákov

Zostavy:
Miškovec: Vay – Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Göz, Láda – Kulmala, J. Vas, Pance – Magosi, Loiseau, R. Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Ritó
Žilina: Fučík – Piegl, Kučný, Marek Hudec, Jankovič, Matejka, Bagin, L. Dubeň – Balej, Surovka, Hvila – Rudolf Huna, Podešva, Milý – Hrazdíra, J. Ručkay, Jenčík – Síkela, Húževka, Dominik Rehák

MHC Mikron Nové Zámky – HK Nitra – 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Góly: 3. Bajtek (T. Urban), 17. Rogoň (M. Novák, J. Jurík) – 14. Scheidl (McCormack, Kerbashian), 29. Lantoši (Mezei, McCormack), 52. Kerbashian (Morrison, Majdan), 60. B. Rapáč (Mezei, Bortňák)
vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše M. Slovák (Nitra) 10 min za vrazenie na mantinel, Zbořil (Nové Zámky) 5 + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Lokšík – Tvrdoň, Synek, Macko, 1763 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, M. Henderson, Ordzovenský, M. Novák, Ľ. Buc, Hatala – Bajtek, T. Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Linet, Jakúbek, Nejezchleb – Ondrušek, B. Fábry, Slávik
Nitra: Šimboch – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Rácz, Miroslav Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, M. Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – B. Rapáč, Bortňák, Fominych – Hrušík, Čaládi, Buček

Viac k témam: DVTK Jegesmedvék Miškovec, HC ’05 iClinic Banská Bystrica, HC 07 Detva, HC Košice, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HKm Zvolen, MAC Budapešť, MHC Mikron Nové Zámky, MHk 32 Liptovský Mikuláš, MsHK Doxxbet Žilina, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – V Tipsport lige triumf „baranov“ nad Trenčínom, víťazstvo Košíc, obrat Nitry aj koniec série Zvolena © SITA Všetky práva vyhradené.