Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V Spišskej Belej ocenili dobrovoľníkov, ktorí významne prispeli k rozvoju mesta

V Spišskej Belej ocenili dobrovoľníkov, ktorí významne prispeli k rozvoju mesta

SPIŠSKÁ BELÁ 6.decembra (WebNoviny.sk) – V Spišskej Belej ocenili dobrovoľníkov mesta za rok 2018 pod mottom Lebo videli a zmenili. Cieľom podujatia bolo vyzdvihnúť dobrovoľníctvo a ukázať jeho silné zastúpenie medzi obyvateľmi. Spomedzi štyridsiatich nominovaných ocenili piatich.

Najstaršie fungujúce spolky

Primátor Spišskej Belej Štefan Bieľak uviedol, že Spišská Belá je bohatá najmä vďaka ľuďom, ktorí v nej žijú, ktorí sú aktívni a chcú pre toto mesto viac. V minulosti patril k takýmto spolkom napríklad Spišskobeliansky svojpomocný spolok, ktorý sa angažoval najmä v sociálnej oblasti.

K najstarším dodnes fungujúcim spolkom patrí Dobrovoľný hasičský spolok a Poľovnícky spolok. Belá má silnú dobrovoľnícku základňu aj v radoch mládeže – v miestnom mládežníckom Face clube, z iniciatívy jeho členov vznikol Mládežnícky parlament.

Ocenení dobrovoľníci

Obyvatelia Belej mohli počas štyroch mesiacov nominovať osoby, ktoré svojou dobrovoľníckou činnosťou prispievajú k rozvoju mesta. Prijali sme viac ako štyridsať nominácií dobrovoľníkov z rôznych oblastí,“ uviedla pre agentúru SITA jedna z organizátoriek podujatia Miriama Bachledová z Face clubu.

Ocenenie si prevzali manželia Pivovarníkovci za inovatívnosť a občiansku angažovanosť, Martin Siska za dlhodobý prínos v oblasti cykloturistiky, Petra Fridmanská za prínos v oblasti kultúry a ochotníckeho divadla Theatrobalans, Daniela Vargová za svoje pôsobenie v Slovenskom zväze protifašistických bojovníkov a aktívne členstvo v Jednote dôchodcov a Ján Zibura za prínos v oblasti jaskyniarstva a rozvoja Tatranského turizmu.

Dobrovoľnícke spolky pôsobia v meste v rôznych oblastiach – sú to poľovníci, jaskyniari, bikeri, divadelníci, umelci, horskí cyklisti, Belianska dychovka, miestna ľudová hudba, či Strelecký klub alebo Klub seniorov.

Viac k témam: dobrovoľníci, ocenenie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Spišskej Belej ocenili dobrovoľníkov, ktorí významne prispeli k rozvoju mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Top