Ste tu
Home > Správy > V prípade kamióna s desiatkami mŕtvych Vietnamcov obvinili aj 23-ročného muža

V prípade kamióna s desiatkami mŕtvych Vietnamcov obvinili aj 23-ročného muža

24.11.2019 (Webnoviny.sk) – Britskí prokurátori obvinili 23-ročného muža zo Severného Írska v súvislosti s úmrtiami 39 ľudí z Vietnamu, ktorých telá našli v októbri v chladiarenskom návese kamióna. Podozrivého zadržali v piatok na diaľnici severozápadne od Londýna.


Polícia v grófstve Essex v nedeľu uviedla, že muž čelí obvineniam zo sprisahania za účelom pašovania ľudí a napomáhania nelegálnej migrácii. Pred súd má predstúpiť v pondelok.


Telá 31 mužov a ôsmich žien našli 23. októbra v anglickom meste Grays. Chladiarenský náves, v ktorom sa nachádzali, pricestoval do Británie trajektom z belgického Zeebrugge. Všetky obete vo veku 15 až 44 rokov pochádzali z Vietnamu. Predpokladá sa, že zaplatili prevádzačom, aby ich potajme previezli do Anglicka.

V prípade už čelí obvineniam zo zabitia všetkých obetí a ďalších trestných činov 25-ročný vodič Maurice Robinson zo Severného Írska. V Írsku v súvislosti s prípadom zadržali 22-ročného Eamonna Harrisona, na ktorého polícia v Essexe vydala európsky zatykač a v súčasnosti sa usiluje o jeho vydanie na základe obvinení zo zabitia. Niekoľko ďalších ľudí zatkli aj vo Vietname.

Viac k témam: britská polícia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – V prípade kamióna s desiatkami mŕtvych Vietnamcov obvinili aj 23-ročného muža © SITA Všetky práva vyhradené.


Top