Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V Prešove sa elektronicky sčítalo vyše 87 percent obyvateľov, dosčítať sa ešte musí 11-tisíc ľudí

V Prešove sa elektronicky sčítalo vyše 87 percent obyvateľov, dosčítať sa ešte musí 11-tisíc ľudí

Zdieľaj tento článok

8.4.2021 (Webnoviny.sk) – V rámci Elektronického sčítania obyvateľov (ESO) 2021 sa do konca marca sčítalo viac ako 87 percent obyvateľov mesta Prešov. Ako spresnila tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová, v rámci ukončeného samosčítania sa elektronickým formulárom sčítalo spolu 76 705 obyvateľov mesta Prešov, teda 87,41 percenta z odhadovaného celkového počtu.


Z údajov vyplýva, že v rámci asistovaného sčítania obyvateľov je ešte potrebné sčítať približne 11 100 obyvateľov mesta Prešov. „Ďakujem všetkým Prešovčanom, ktorí zobrali povinnosť sčítať sa zodpovedne. Spoločne sme dokázali, že nám záleží na budúcnosti nášho mesta a máme záujem podieľať sa na jeho rozvoji,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.


Asistované sčítanie obyvateľov sa uskutoční počas obdobia dosčítavania obyvateľov, ktoré vyhlási predseda Štatistického úradu SR v závislosti od epidemiologickej situácie na Slovensku. Trvať bude šesť kalendárnych týždňov a konať sa bude najneskôr do 31. októbra. „Asistované sčítanie je určené pre tých obyvateľov, ktorí sa nemohli alebo nevedeli sčítať sami ani s pomocou blízkej osoby,“ pripomenula Šitárová.

Celkovo sa na Slovensku elektronickým formulárom samosčítalo 4 844 007 obyvateľov, čo predstavuje 86 percent. V rebríčku krajských miest patrí Prešovu spolu s Trnavou štvrté miesto. Pred nimi je Banská Bystrica s 90 percentami sčítaných obyvateľov, Trenčín a Žilina ich majú 89 percent. Za Prešovom a Trnavou je s 86 percentami Nitra a Bratislava. Košice majú 82 percent sčítaných obyvateľov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: sčítanie obyvateľov, Sčítanie obyvateľov domov a bytov 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – V Prešove sa elektronicky sčítalo vyše 87 percent obyvateľov, dosčítať sa ešte musí 11-tisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top