Ste tu
Home > Správy > V plytkom hrobe našli zaživa pochované dievčatko, ležalo v hlinenej nádobe necelý meter pod zemou

V plytkom hrobe našli zaživa pochované dievčatko, ležalo v hlinenej nádobe necelý meter pod zemou

14.10.2019 (Webnoviny.sk) – V severnej Indii v štáte Uttarpradéš našli zaživa pochované čerstvo narodené dievčatko. Ako novinárom povedal šéf miestnej polície Abhinandan Singh, novorodenca našiel dedinčan pochovávajúci na mieste vlastnú dcéru, ktorá zomrela krátko po pôrode.

Dievčatko, ktoré bolo v hlinenej nádobe pochované necelý meter pod zemou, sa teraz zotavuje v nemocnici. Informuje o tom britská mediálna spoločnosť BBC.

Našli ho náhodou

Polícia začala v prípade vyšetrovanie. „Snažíme sa nájsť rodičov dieťaťa a máme podozrenie, že sa to muselo stať s ich súhlasom,“ povedal Singh novinárom.

Dedinčan našiel dievčatko podľa neho náhodou, keď na cintoríne kopal hrob pre svoju vlastnú dcéru. „Keď pre ňu kopali hrob, v hĺbke 90 centimetrov narazili rýľom na hlinenú nádobu, ktorú vytiahli. Ležalo v nej dieťa,“ vysvetlil Singh.

Finančné bremeno

V Indii je pomer žien a mužov jeden z najhorších na svete. Ženy sú často sociálne diskriminované a dievčatá sa považujú, zvlášť v chudobných komunitách, za finančné bremeno. Dlhoročné tradičné preferovanie synov znamená podľa tých, ktorí sú proti týmto praktikám, stratu miliónov dievčenských životov.

Deje sa tak na základe zámerných potratov a vrážd novorodencov. Hoci väčšinu prípadov zahŕňajú umelé prerušenia tehotenstva na nelegálnych klinikách, nezvyčajné nie sú ani vraždy dievčatiek po narodení.

Viac k témam: bábätko, dievčatko
Zdroj: Webnoviny.sk – V plytkom hrobe našli zaživa pochované dievčatko, ležalo v hlinenej nádobe necelý meter pod zemou © SITA Všetky práva vyhradené.

Top