Ste tu
Home > Správy > V Paríži začali s upratovaním ulíc po protestoch „žltých viest“, Macron pochválil prácu polície

V Paríži začali s upratovaním ulíc po protestoch „žltých viest“, Macron pochválil prácu polície

Zdieľaj tento článok

PARÍŽ 9. decembra (WebNoviny.sk) – V Paríži začali s upratovaním ulíc po sobotňajších protivládnych protestoch “žltých viest”, ktoré si vyžiadali 71 zranených.


Viac ako tisíc osôb skončilo vo väzení

Prezident Emmanuel Macron na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter pochválil prácu polície, ktorá zasahovala počas demonštrácií v celej krajine, kde sa dokopy zišlo 125-tisíc protestujúcich ľudí.


Nočný dážď a silný vietor sťažili prácu upratovacích tímov, ktoré sa snažia dať mesto opäť do poriadku po tom, ako davy rozbíjali výklady obchodov, stavali barikády či pálili autá a stromy.

Celkovo si protesty vyžiadali 118 zranených, z toho je 17 policajtov a 1220 osôb vzali do väzby. Vláda nasadila po celej krajine 89-tisíc členov polície, pričom v Paríži ich bolo osemtisíc.

V uliciach boli aj obrnené vozidlá

V hlavnom meste, kde demonštrovalo približne desaťtisíc ľudí, poslali do ulíc aj dvanásť obrnených vozidiel. Polícia použila slzotvorný plyn, vodné delá či gumové náboje.

“Žiadne dane nemôžu ohroziť našu národnú jednotu, ktorú musíme teraz opäť zjednotiť prostredníctvom dialógu, práce a spojenia sa v jeden celok,” vyhlásil francúzsky premiér Édouard Philippe. V nedeľu opäť sprístupnili Eiffelovu vežu a múzeum Louvre. Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Viac k témam: Édouarde Philippe, Emmanuel Macron, Paríž, polícia, protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – V Paríži začali s upratovaním ulíc po protestoch „žltých viest“, Macron pochválil prácu polície © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top