Ste tu
Home > Spravodajstvo > V októbri nás v Trebišove čaká niekoľko zaujímavých podujatí

V októbri nás v Trebišove čaká niekoľko zaujímavých podujatí

Aj v októbri si v Trebišove môžete užiť niekoľko zaujímavých podujatí, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať újsť. Pre ľahšiu orientáciu Vám prinášame prehľadný zoznam.

Európsky týždeň dojčenia a Medzinárodný týždeň nosenia detí – aktivity v TREBIŠOVE

Dátum konania: 5. október o 9.30 h

Miesto: Estrádna sála MsKS

Udalosť, ktorá sa oslavuje celosvetovo, bude mať svoje zastúpenie v podobe pripravovaného programu v mestách po celom Slovensku. Tohto roku tretíkrát oficiálne aj v meste Trebišov.

Medzinárodný týždeň nosenia detí je celosvetovou oslavou nosenia detí. Tvorcom tejto myšlienky je organizácia Babywearing International, ktorej hlavnou činnosťou je vzdelávanie a podpora rodičov v oblasti nosenia detí. Na Slovensku túto udalosť organizačne zabezpečujú dobrovoľníčky z Občianskeho združenia Nosma a Mamila.  

Pri príležitosti tohto týždňa bude organizovaných viacero aktivít. Mesto Trebišov aj tento rok podporí uvedenú aktivitu.

V priestoroch estrádnej sály Mestského kultúrneho strediska v Trebišove sa uskutoční piatok 5.10.2018 so začiatkom o 9.30 h nasledujúci program.

PROGRAM:

Diskusia – Téma: Dojčenie – základ zdravia
Workshop – Ako zdravo nosiť
Premietanie filmu „Názorný sprievodca dojčením od Dr. Jacka Newmana“
Tancovanie s bábätkami – ukážka

Všetkých účastníkov poteší darček od hlavných organizátorov podujatia.

 

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO /To nemá chybu
Dátum konania: 7. október o 18.00 h
Miesto: DS MsKS

RADOŠINSKÉ NAIVNÉ DIVADLO v spolupráci s mestom Trebišov pripravujú na nedeľu 7. októbra 2018 inscenáciu divadelnej hry To nemá chybu. Hra To nemá chybu je horká komédia o spätnom naprávaní starých chýb.

Vstupné: 12 EUR

Vstupenky si môžete zakúpiť v pokladni MsKS od stredy do nedele v čase od 16.00 h do 20.00 h alebo na http://www.msks.trebisov.sk/

 

Kluby zdravia NEW START v kocke

Dátum konania 09.10.2018 o 17.00 h

Miesto: galéria MsKS

 
Tancuj, špivaj, vykrucaj (folklórne podujatie)

Dátum konania: 14. október o 14.00 h  

Miesto: Divadelná sála MsKS

Šarkaniáda

Dátum konania: 21. októbra od 14.00 h

Miesto: lúka pri zimnom štadióne

Mesto Trebišov organizuje aj v jesennom období obľúbenú Šarkaniádu. Vyrobiť si vlastného šarkana sa, skutočne, oplatí. Ak ho nedeľu 21. októbra 2018 od 14.00 h – 16.00 h donesú deti na lúku pri zimnom štadióne, budú sa môcť zapojiť do súťaže O najkrajšieho šarkana. A nie len to. Vyhrať majú možnosť viacerí. Súťažiť sa bude i v  kategórii „O najrýchlejšieho letca“ a „O najdlhší chvost“.   

Mesto si pre deti pripravilo zaujímavé súťaže, v ktorých si otestujú výdrž svojich papierových, farebných šarkanov. Svoju kreatívnosť a zručnosť si vyskúšajú na workshope a v tvorivej dielni.  Účastníci podujatia dostanú za svoju usilovnosť sladkú odmenu, ponúknutí budú horúcou čokoládou a mesto pre nezabezpečí aj obľúbené maľovanie na tvár

 

Trebišovský jesenný trh

 Dátum konania: 24. a 25. október

 Miesto:  Ul. J. Kostru (pri kúpalisku)

 
Večer tekvicových strašidiel

Dátum konania: 25. október o 17.00 h

Miesto: MsKS Trebišov

Premietnutie rozprávky Norman a duchovia – ZADARMO o 18.00 h

 

Mesto Trebišov prostredníctvom Mestského kultúrneho strediska pripravuje aj aktuálny rok  Večer tekvicových strašidiel, ktorý sa uskutoční 25. októbra 2018 o 17.00 h v priestoroch MsKS. Pre účastníkov podujatia je pripravený strašidelno-zábavný program.

Deti, ktoré sa zúčastnia tajuplného a hrôzostrašného večera, sa už teraz môžu tešiť na súťažné aktivity. Jednotlivci, ale aj školské kolektívy sa môžu zapojiť do súťaže o najvýnimočnejšiu tekvicu.  Tekvice je potrebné odovzdať v budove MsKS štvrtok 25. októbra 2018 v čase od 7.30 hod. do 14.00 hod.

Súťaž bude vyhodnotená na mieste v daný večer.

Mesto zároveň vyzýva všetkých záujemcov o toto jesenné podujatie, aby si pripravili báseň o tekvičkách. Šikovní účastníci, ktorí s ňou prídu do objektu MsKS, odprezentujú ju, ale aj tí, ktorí prídu oblečení v maske „tekvica“, zatočia strašidelným kolesom šťastia plným výhier. Nikto, kto bude mať koleso vo svojej moci, neodíde naprázdno!

Po ukončení večera tekvicových strašidiel, o 18.00 h, Mestské kino Slávia premietne rozprávku pre deti Norman a duchovia ZADARMO.

Október – mesiac úcty k starším

Dátum konania:  26. október o 16.00 h

Miesto: DS MsKS

Október patrí seniorom a úcte k nim. Ani v meste Trebišov sa nezabúda na jeseň života skôr narodených obyvateľov. Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším mesto Trebišov organizuje piatok 26. októbra 2018 príjemné posedenie a spoločensko-zábavný program pre seniorov.

Podujatie sa uskutoční v divadelnej sále MsKS so začiatkom o 16.00 hod. Hostí privíta primátor mesta PhDr. Marek Čižmár. V pripravenom kultúrnom programe vystúpi populárna slovenská speváčka Gizka Oňová.

Top