Ste tu
Home > Zaujímavosti > V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus

V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus

14.5.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia nového koronavírusu sa pričinila o to, že v New Yorku už takmer dva mesiace nezomrel pri dopravnej nehode žiaden chodec. Ako uviedla komisárka pre dopravu Polly Trottenberg, utorok bol už 58. deň bez takéhoto úmrtia v meste, čo je podľa nej výsledkom vyše 50-dňového obmedzenia pohybu. Informuje o tom spravodajská televízia CNN.


Viac o téme: Koronavírus

Podľa hovorcu newyorského úradu dopravy Scotta Gastela je to pritom najdlhší čas bez smrteľných nehôd chodcov od začiatku záznamov. Mesto začalo viesť záznamy o rôznych druhoch úmrtí v roku 1983.


Keďže sú prázdne ulice aj dopravné nehody, pri ktorých účastníci utrpeli zranenia, značne poklesli. Hovorkyňa newyorskej polície uviedla, že od 13. apríla do 10. mája zaznamenali 69-percentný pokles takýchto kolízií oproti rovnakému obdobiu z minulého roka. Zatiaľ čo vlani evidovali 3 236 nehôd, tento rok to bolo len 1 015.

Viac k témam: chodec, dopravná nehoda, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, tragická nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – V New Yorku nezaznamenali už takmer dva mesiace úmrtie chodca, pričinil sa o to koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.


Top