Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V Levoči sa koná Mariánska púť, dopravné obmedzenia platia pre osobné autá aj autobusové spoje

V Levoči sa koná Mariánska púť, dopravné obmedzenia platia pre osobné autá aj autobusové spoje

2.7.2019 (Webnoviny.sk) – V Levoči v utorok platí osobitný dopravný režim, týka sa Sadovej ulice a Ulice športovcov. S dopravnými obmedzeniami by mali vodiči počítať od 6:00 do 19:00.

Dôvodom je Mariánska púť a s ňou spojený odpustový týždeň, ktorý sa na Mariánskej hore začal v nedeľu a vyvrcholí počas víkendu samotnou púťou.

V utorok sa na pútnickom mieste konajú slávnostné obrady spolu s modlitbou svätého ruženca pri príležitosti sviatku Nanebovzatia Panny Márie. Ich program sa začne o 9:00 a potrvá do 17:00.

Na horu premáva kyvadlová doprava

Ako informovala samospráva, vjazd na Mariánsku horu je v utorok povolený len na základe povolenia vydaného Rímskokatolíckym farským úradom v Levoči. Na linke č. 2 MHD boli zrušené autobusové zastávky na Kežmarskej ceste, Ulici športovcov a Ovocinárskej ulici.

Prímestské spoje, ktoré premávajú k poliklinike na Námestí Štefana Kluberta, budú zastavovať iba na autobusovej stanici. Od 7:00 do 19:00 premáva na Mariánsku horu kyvadlová doprava od zimného štadióna na Ulici športovcov.

Nebude chýbať polnočná sv. omša

Počas tohto týždňa sa na Mariánskej hore schádzajú na svätých omšiach tisícky veriacich pútnikov, ktorí sem prichádzajú uctiť si Pannu Máriu. Víkend, keď púť vyvrcholí, ponúkne rozšírený program. V sobotu o 17:00 sa uskutoční otváracia odpustová sv. omša, ktorú bude celebrovať levočský dekan Mons.

František Dlugoš. O 22:30 je na programe hudobno-slovné pásmo, v ktorom sa predstaví chrámový zbor sv. Martina v Lipanoch.

Ani tento rok nebude chýbať polnočná sv. omša za účasti novokňazov a mládeže, nočná pobožnosť krížovej cesty, ako aj eucharistická poklona. Slávnostnú odpustovú sv. omšu bude v nedeľu o 10:00 celebrovať poľský kardinál Stanislaw Rylko.

Vodičov čakajú dopravné obmedzenia

Práve počas víkendu sa počíta s najväčším návalom pútnikov. Vodiči by sa tak mali pripraviť na ďalšie dopravné obmedzenia. Osobitný dopravný režim bude v sobotu a nedeľu zavedený na Sadovej ulici, Ulici športovcov a na Námestí Majstra Pavla.

Vjazd a parkovanie osobných motorových vozidiel bude povolený na miestnych komunikáciách s výnimkou Námestia Majstra Pavla, Košickej ulice, Sadovej ulice a Ulice športovcov. Pre Rímskokatolícky farský úrad bude vyhradené parkovisko pri mestskom divadle a na Kláštorskej ulici.

Vjazd na Mariánsku horu bude opäť povolený len na základe povolenia vydaného Rímskokatolíckym farským úradom v Levoči.

Zásobovanie, dovoz a odvoz tovaru pre príležitostný trhu, ako aj zásobovanie miestnych prevádzok bude povolené len vozidlám označeným povolením pre služby a zásobovanie, ktoré vydáva Mestský úrad Levoča.

Počas víkendu bude zrušená mestská doprava

Počas platnosti osobitného dopravného režimu v sobotu a v nedeľu bude v meste zrušená mestská hromadná doprava. Aj počas víkendu budú prímestské spoje smerujúce ku poliklinike na Námestí Štefana Kluberta zastavovať iba na autobusovej stanici.

Pre parkovanie autobusov účastníkov púte bude vymedzený jeden jazdný pruh na štátnej ceste III/3225 – Kežmarskej ceste. O dopravných obmedzeniach informuje na svojej internetovej stránke mesto Levoča.

Viac k témam: dopravné obmedzenia, Mariánska púť
Zdroj: Webnoviny.sk – V Levoči sa koná Mariánska púť, dopravné obmedzenia platia pre osobné autá aj autobusové spoje © SITA Všetky práva vyhradené.

Top