Ste tu
Home > Správy > Slovensko > V komunikácii Mariána K. našli šéfa tímu vyšetrujúceho kauzy, o ktorých písal zavraždený Kuciak

V komunikácii Mariána K. našli šéfa tímu vyšetrujúceho kauzy, o ktorých písal zavraždený Kuciak

7.8.2019 (Webnoviny.sk) – Šéf špeciálneho vyšetrovacieho tímu s označením Novinár musel skončiť, našli ho v komunikácii Mariana K. Informáciu priniesol spravodajský portál Aktuality.sk. Policajný tím Novinár vznikol v januári tohto roku, aby riešil kauzy, o ktorých písal zavraždený novinár Ján Kuciak.

Veľký vplyv v polícii

Vo viacerých je zapletený Marian K., ktorý je v súčasnosti obvinený aj z objednávky vraždy Kuciaka. A práve v jeho komunikácii s Norbertom Bödörom sa mal spomínať aj doterajší šéf tímu. Policajti, ktorí vyšetrujú úkladnú vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, sa dostali k šifrovaným správam Mariana K.

Z komunikácie medzi ním a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom je podľa medializovaných informácií zrejmé, že syn šéfa SBS Bonul mal veľký vplyv v polícii a o vyšetrovaní vybraných prípadov bol informovaný prakticky online.

Vražda Kuciaka

Policajná inšpekcia už potvrdila, že kvôli Marianovi K. a Bödörovi rieši viacero policajtov. Medzi nimi je aj vyšetrovateľ Národnej jednotky finančnej polície, ktorý od januára viedol tím Novinár – teda tím, ktorý pracoval na kauzách, o ktorých pred vraždou písal Ján Kuciak.

Aktuálna výmena šéfa tímu Novinár má súvisieť s informáciami, ktoré vyplávali na povrch v rámci vyšetrovania úkladnej vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej v posledných mesiacoch.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – V komunikácii Mariána K. našli šéfa tímu vyšetrujúceho kauzy, o ktorých písal zavraždený Kuciak © SITA Všetky práva vyhradené.

Top