Ste tu
Home > Kultúra > V KERESTURE NA PASTIRNI HRAJU

V KERESTURE NA PASTIRNI HRAJU

Dňa 20. septembra 2015 budú v Keresture na pastirni hrať. Nevieš, o čom je reč? Predsa o X. ročníku folklórnych slávností v obci Zemplínska Teplica. Tie budú navyše spojené s oslavami pri príležitosti 30. výročia založenia folklórnej skupiny Tepličan.

Nové hudobné CD „Na valaľe Keresture…“

Obec Zemplínska Teplica v spolupráci s Múzeom a kultúrnym centrom južného Zemplína v Trebišove všetkých srdečne pozýva už 20. septembra 2015 na folklórne slávnosti s názvom „V Keresture na pastirni hraju“. Bohatý folklórny program začne o 15:00 v areáli kultúrneho domu prezentáciou nového hudobného CD „Na valaľe Keresture…“

Predstavia sa domáci i hostia

O program folklórnych slávností sa postará dvojica domácich folklórnych skupín Čerhaj a Tepličan. Druhé menované zoskupenie milovníkov folklóru oslavuje tento rok už 30. výročie svojej existencie. Okrem nich v kultúrnom dome návštevníkov pobaví folklórny súbor Žipovčan z neďalekej obce Nižný Žipov a Ľudová hudba Milana Rendoša.

Dávky humoru a zahraničia

Humorné predstavenie si isto pripravil aj ľudový rozprávač Jožko Jožka, ktorý je svojim vtipom známy už na celom Slovensku. Do Zemplínskej Teplice, ktorej historický názov znie Kerestur príde aj špeciálny zahraničný hosť. Z Ruského Kerestúra príde do slovenskej obce rovnakého názvu Saša Paljenkaš.

kerestur_2015

 

Top