Ste tu
Home > Kultúra > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> V GALÉRII MÚZEA VYSTAVUJÚ MOLDAVSKÍ UMELCI

V GALÉRII MÚZEA VYSTAVUJÚ MOLDAVSKÍ UMELCI

Trebišov│Dňa 29. septembra slávnostne za účasti veľvyslanca SR v Moldavskej republike jeho excelencie Róberta Kirnága a honorárneho konzula Moldavskej republiky na Slovensku pána Jána Vargu Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína otvorili vernisážou výstavu maliarov z Moldavskej republiky.


Historické priestory galérie v trebišovskom kaštieli ožili po prvýkrát od rekonštrukcie výstavou obrazov.


Výstavu moldavských umelcov Liviu Hancu a Gheorghe Tarna otvorili slávnostnými príhovormi riaditeľka MaKcjZ, Beáta Kereštanová, veľvyslanec SR v Moldavskej republike, jeho excelencia Róbert Kirnág, honorárny konzul Moldavskej republiky na Slovensku, Ján Varga a primátor mesta Trebišov, Marek Čižmár.

K slovu sa samozrejme dostali i samotní umelci. Vyjadrili potešenie nad tým, že mohli stráviť čas na Slovensku cestovaním, čo sa odzrkadlilo aj v obrazoch. Svojou návštevou vernisáže poctil aj známy akademický maliar, Štefan Bubán.

Slovenské plenéry očami moldavských umelcov

Moldavskí umelci popri svojich cestách naprieč Slovenskom zachytili jedinečnú a im štýlu najbližšiu podobu nádherných miest východného Slovenska. Pri prezeraní si skutočne obdivuhodných obrazov natrafia návštevníci trebišovského kaštieľa na známe, ale aj menej známe – no nemenej očarujúce miesta a pamiatky.

Výstava s názvom Slovenské plenéry očami moldavských umelcov potrvá do 27. októbra 2016. Príďte sa pozrieť na tú krásu. Výstava potrvá do 27.októbra a ak sa Vám obrazy zapáčia, môžu byť Vaše.


Foto: MaKcjZ


Dr. MartinCooper
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top