Ste tu
Home > Správy > V deň 150. výročia narodenia Gándhího, ukradli jeho popol a počmárali fotografiu

V deň 150. výročia narodenia Gándhího, ukradli jeho popol a počmárali fotografiu

Zdieľaj tento článok

3.10.2019 (Webnoviny.sk) – Zlodeji ukradli popol Mahátmu Gándhího a to v deň, keď si Indovia pripomínajú jeho 150. výročie narodenia. Informovala o tom polícia.


Popol odcudzili z pamätníka v centrálnej Indii, kde sa nachádzal od roku 1948, keď ho zavraždil hinduistický fanatik. Zlodeji tiež načmárali zelenou farbou slovo “zradca” na jeho veľkú fotografiu.


Niektorí hinduistickí radikáli ho totiž považujú za zradcu za jeho podporu hinduisticko-moslimskej jednote. A to aj napriek tomu, že Gándhí bol sám oddaný hinduista. Polícia v meste Rewa v štáte Madhjapradéš krádež pozostatkov potvrdila a dodala, že prípad začala vyšetrovať.

Gándhí sa do svetových dejín zapísal nenásilným bojom proti britskej nadvláde v Indii. Tá sa stala samostatnou dva roky po skončení druhej svetovej vojny.

Jeho nenásilný odpor voči britským kolonizátorom inšpiroval bojovníkov za ľudské práva a slobodu národov na celom svete. Gándhímu v Indii udelili titul Otec národa a ešte za svojho života dostal dnes svetoznámu prezývku Mahátmá, čo znamená Veľká duša.

Viac k témam: krádež, výtržníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – V deň 150. výročia narodenia Gándhího, ukradli jeho popol a počmárali fotografiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top