Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > V bratislavskom Volkswagene by sa mali vyrábať najluxusnejšie výrobky koncernu, tvrdí Pellegrini

V bratislavskom Volkswagene by sa mali vyrábať najluxusnejšie výrobky koncernu, tvrdí Pellegrini

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – V bratislavskom Volkswagene by sa mali vyrábať najluxusnejšie výrobky koncernu. Uviedol to premiér Peter Pellegrini po stretnutí s jeho vedením.

Vedenie spoločnosti malo na stretnutí s premiérom a ministrom hospodárstva Petrom Žigom informovať o spokojnosti so závodom v Bratislave.

Vláda chce byť automobilke partnerom

Ako uviedol Peter Pellegrini po prílete do Bratislavy, na stretnutí chceli uistiť vedenie koncernu, že vláda chce byť automobilke partnerom. Informovali ich, že vláda a ministerstvo hospodárstva budúci týždeň predložia balík opatrení pre celý automobilový sektor, ktorý by mal garantovať predvídateľnosť legislatívneho a podnikateľského prostredia.

Chceme navýšiť superodpočet pre výdavky na vedu a výskum, chceme pripraviť ďalšie opatrenia, ktoré majú podporiť investície v automobilovom priemysle,“ povedal Peter Žiga.

S predstaviteľmi automobilky hovorili o novom trende elektromobility, ktorá má byť pre Slovensko veľkou výzvou. Informovali zástupcov koncernu, že Slovensko má ambíciu implementovať akčný plán podpory elektromobility aj s výraznými investíciami do infraštruktúry.

Zmeny budú dynamické

Pellegrini pripomenul, že zmeny v automobilovom priemysle vníma vláda veľmi intenzívne, keďže Slovensko patri k automobilovým veľmociam a automobilový sektor spolu so subdodávateľmi na Slovensku zamestnáva viac ako 250 tisíc ľudí. Zmeny budú podľa neho dynamické aj pre znižovanie emisií CO2. Možným riešením problémov je podľa premiéra prechod na hybridy a elektromobily.

Peter Žiga na brífingu informoval, že Slovensko rokuje aj s potenciálnymi výrobcami samotných batérií, a to s japonskými, juhokórejskými a čínskymi výrobcami.

Viac k témam: Volkswagen (VW), Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – V bratislavskom Volkswagene by sa mali vyrábať najluxusnejšie výrobky koncernu, tvrdí Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Top