Ste tu
Home > Správy > Útočníka z Brailu zrejme obvinia z terorizmu, svoj čin pred súdom neoľutoval

Útočníka z Brailu zrejme obvinia z terorizmu, svoj čin pred súdom neoľutoval

BUKUREŠŤ 14. novembra (WebNoviny.sk) – Rumunskí prokurátori zvažujú, že mladíka, ktorý v nedeľu zranil s nožom a autom 10 ľudí, obvinia z terorizmu. Hovorkyňa Riaditeľstva pre vyšetrovanie organizovaného zločinu a terorizmu Mihaela Porime sa pre agentúru AP vyjadrila, že prokurátori vyšetrujú 20-ročného Mariusa Parfenieho za údajné teroristické činy. Predtým ho vyšetrovali za pokus o vraždu.


Parfenie je obvinený z toho, že pobodal v nedeľu nožom jedného muža a následne vrazil autom do ľudí na ulici a pred nákupným centrom v meste Braila. Mladíka zastavili po tom, čo údajne narazil do dverí centra.


Nikto zo zranených, medzi ktorými boli deti vo veku 11 a 13 rokov, neutrpel život ohrozujúce zranenia. Na videu z miesta činu, ktoré nahral jeden zo svedkov, vidno mladíka ako hovorí “V tejto krajine by mala tiecť krv”.

Hovorkyňa súdu v Braile Georgiana Streche pre AP uviedla, že prokurátori našli poznámky, ktoré naznačujú že Parfenie svoj útok plánoval. Keď sa mladík postavil pred súd, neprejavil ľútosť nad tým, čo vykonal, povedala. Parfenie mal podľa Streche v úmysle “zničiť životy neurčitého počtu ľudí s cieľom zmeniť niečo v sociálnom poriadku Rumunska“.

Viac k témam: pobodanie ľudí, teroristický útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Útočníka z Brailu zrejme obvinia z terorizmu, svoj čin pred súdom neoľutoval © SITA Všetky práva vyhradené.


Top