Ste tu
Home > Ekonomika > USA plánujú zaviesť clá za miliardy dolárov, osobnú pomstu však odložili o niekoľko mesiacov

USA plánujú zaviesť clá za miliardy dolárov, osobnú pomstu však odložili o niekoľko mesiacov

Zdieľaj tento článok

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – USA ohlásili clá v sume zhruba dve miliardy dolárov na dovoz zo šiestich krajín v odvete za uvalenie daní voči americkým technologickým firmám. Uplatnenie ciel voči Veľkej Británii, Rakúsku, Indii, Taliansku, Španielsku a Turecku však Washington ihneď odložil o 180 dní.


Splnomocnenkyňa USA pre obchod Katherine Tai uviedla, že odloženie ciel poskytne viac času na diskusie o zdaňovaní technologických spoločností. „USA sú naďalej zaviazané dosiahnutiu konsenzu o medzinárodných daňových otázkach,” uviedla splnomocnenkyňa. Informuje o tom portál bbc.com.


Krok administratívy USA nasleduje po rok trvajúcom americkom prešetrovaní dane z digitálnych služieb v šiestich dotknutých krajinách. Washington tieto dane označil za „neodôvodnené” a „diskriminačné” voči americkým technologickým firmám.

Rokovania o tom, ako zdaňovať technologické spoločnosti s globálnym vplyvom, pokračujú na pôde organizácie G20 a Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). „USA sa sústreďujú na nájdenie multilaterálneho riešenia celej škály kľúčových otázok súvisiacich s medzinárodným zdaňovaním, vrátane nášho znepokojenia v súvislosti so zdaňovaním digitálnych služieb,” uviedla Katherine Tai.

Viac k témam: clá, dane, pomsta
Zdroj: Webnoviny.sk – USA plánujú zaviesť clá za miliardy dolárov, osobnú pomstu však odložili o niekoľko mesiacov © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top