Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Úrad špeciálnej prokuratúry sa zaoberal medializovanými informáciami o Vadalovi a jeho kontaktoch

Úrad špeciálnej prokuratúry sa zaoberal medializovanými informáciami o Vadalovi a jeho kontaktoch

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa dôsledne zaoberal informáciami, ktoré zverejnila talianska verejnoprávna televízia RAI 30. marca.

Podozrenie zo závažnej trestnej činnosti

Uvádza sa to v stanovisku ÚŠP v súvislosti s medializovanými informáciami o kontaktoch obvineného talianskeho občana Antonina V. s osobami v SR.

„Podnet bol vyhodnotený ako podozrenie zo závažnej korupčnej trestnej činnosti a dnešného dňa (utorok, pozn. red.) ho odstupuje na Národnú protikorupčnú jednotku Národnej kriminálnej agentúry s pokynmi na ďalší postup,“ informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Spolupráca inšpekcie a NAKA

Polícia v tejto súvislosti uviedla, že Národná kriminálna agentúra požiadala o informácie o drogovej trestnej činnosti Antonina V. taliansku políciu prostredníctvom Europolu ešte začiatkom tohto roka.

„Zatiaľ od nich nemáme nijaké oficiálne informácie, ako sú medializované talianskymi médiami,“ povedal vo videu na sociálnej sieti hovorca policajného prezídia Michal Slivka. V súvislosti s drogovou trestnou činnosťou podľa neho polícia vykonáva operatívne preverovania.

NAKA pritom podľa hovorcu pracuje aj na tom, aby mohla vypočuť všetky zainteresované osoby, ktoré boli spomínané talianskymi médiami ako osoby, ktoré údajne spolupracovali s Antoninom V. „NAKA bude, samozrejme, úzko spolupracovať aj z inšpekciou ministerstva vnútra,“ dodal Slivka.

Viac k témam: Europol, Inšpekcia Ministerstva vnútra SR, NAKA Národná kriminálna agentúra, Smer-SD, Úrad špeciálnej prokuratúry
Zdroj: Webnoviny.sk – Úrad špeciálnej prokuratúry sa zaoberal medializovanými informáciami o Vadalovi a jeho kontaktoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Top