Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Ukončili vyšetrovanie útoku na manželov v autobuse bratislavskej MHD

Ukončili vyšetrovanie útoku na manželov v autobuse bratislavskej MHD

7.10.2019 (Webnoviny.sk) – Polícia ukončila vyšetrovanie májového útoku na manželský pár v autobuse bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD), z ktorého sú obvinení dvaja tínedžeri.

Podanie návrh na obžalobu

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, vyšetrovateľ po vykonaní všetkých procesných úkonov ukončil prípravné konanie, a to podaním návrhu na podanie obžaloby do rúk prokurátora.

Obvinení budú mať teraz možnosť uzavrieť s prokurátorom dohodu o vine a treste alebo pôjde celá vec na súd. Prípad sa podarilo objasniť aj vďaka svedkom, ktorí sa prihlásili na polícii.

Mladíci boli hluční a neslušní

Incident sa stal 22. mája večer v autobuse na linke medzi zastávkou SAV a Damborského v Bratislave. Mladíci zaútočili na manželov, ktorí ich upozornili na hlučné a neslušné správanie.

Jeden z obvinených oboch manželov niekoľkokrát udrel päsťami a jednému z nich spôsobil ťažké zranenia, druhý z útočníkov sa im vyhrážal zabitím.

Páchatelia im ešte po vystúpení z vozidla MHD pohrozili, že ak pôjdu na políciu, tak ich zabijú. Obaja útočníci čelia obvineniam z ublíženia na zdraví, vydierania, nebezpečného vyhrážania a výtržníctva.

Viac k témam: DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukončili vyšetrovanie útoku na manželov v autobuse bratislavskej MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Top