Ste tu
Home > Ekonomika > Účastníci národného boja za oslobodenie v septembri dostanú o 630 eur vyšší príspevok

Účastníci národného boja za oslobodenie v septembri dostanú o 630 eur vyšší príspevok

Zdieľaj tento článok

1.7.2021 (Webnoviny.sk) – Účastníkom národného boja za oslobodenie sa príspevok v septembri jednorazovo zvýši o sumu 630 eur. Vyplýva to z novely zákona o poskytovaní príspevku účastníkom národného boja za oslobodenie a vdovám a vdovcom po týchto osobách, ktorú podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová.


Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec. Jednorazové zvýšenie príspevku prizná a vyplatí Sociálna poisťovňa alebo ďalší platiteľ dôchodku. O zvýšení jednorazového príspevku sa nebude vydávať rozhodnutie. Suma bude oprávnenej osobe vyplatená do 30. septembra. Novelu Národná rada SR schválila 22. júna.


Cieľom jednorazového zvýšenia príspevku je ocenenie účasti v národnom boji za oslobodenie, ako aj zlepšenie sociálnej situácie priamych účastníkov odboja. K decembru 2020 eviduje Sociálna poisťovňa a ďalší platitelia dôchodkov spolu 395 účastníkov národného boja za oslobodenie.

Viac k témam: finančný príspevok
Zdroj: Webnoviny.sk – Účastníci národného boja za oslobodenie v septembri dostanú o 630 eur vyšší príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top