Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut

Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut

8.12.2020 (Webnoviny.sk) – Americká firma Uber, ktorá podniká v preprave osôb prostredníctvom mobilnej aplikácie, predáva svoju divíziu vývoja samoriadených áut. Uber tak zoštíhľuje svoje podnikanie po tom, ako sa jeho tržby prepadli v dôsledku pandémie koronavírusu.


Spoločnosť Aurora vyvíjajúca samoriadené vozidlá kupuje divíziu Uberu Advanced Technologies Group za akcie. Uber zároveň investuje 400 miliónov dolárov do Aurory a šéf Uberu Dara Khosrowshahi sa stane členom jej predstavenstva.


Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Po realizácii transakcie bude hodnota Aurory 10 miliárd dolárov a Uber v nej bude vlastniť 26-percentný podiel, uviedol generálny riaditeľ Aurory Chris Urmson. Uber nebude mať ako firma podnikajúca v preprave osôb exkluzívne práva na technológie Aurory, ale obe spoločnosti budú mať “privilegované vzťahy”, uviedol Urmson.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Uber musel pre koronakrízu zoštíhliť svoje portfólio, predáva divíziu vývoja samoriadených áut © SITA Všetky práva vyhradené.


Top