Ste tu
Home > Ekonomika > Doprava a infraštruktúra > Uber chce rozšíriť podnikanie v nákladnej doprave aj v Európe, reaguje na vážny nedostatok vodičov

Uber chce rozšíriť podnikanie v nákladnej doprave aj v Európe, reaguje na vážny nedostatok vodičov

SAN FRANCISCO 23. marca (WebNoviny.sk) – Americká spoločnosť Uber, ktorá pôsobí v oblasti prepravy prostredníctvom mobilnej aplikácie, chce rozšíriť svoje podnikanie v nákladnej doprave aj v Európe.

Ide o službu, ktorá spája firmy z oblasti nákladnej dopravy s odosielateľmi tovarov. Uber oznámil, že začne pôsobenie v nákladnej doprave v Holandsku a neskôr bude expandovať do iných častí Európy.

Lior Ron, šéf divízie Uber Freight, uviedol, že v Európe je vážny nedostatok vodičov nákladných automobilov. Zároveň dodal, že nákladné autá v Európe sú prázdne počas 21 percent trasy, ktorú prejdú. Spoločnosť Uber hovorí, že chce priniesť na trh nákladnej dopravy viac efektívnosti.

Divízia nákladnej prepravy Uber Freight začala v USA pôsobiť v roku 2017. Podľa jej údajov v záverečnom kvartáli roku 2018 mala 30 tis. aktívnych užívateľov a eviduje viac ako 328 tis. stiahnutí aplikácie Uber Freight. Firma však nezverejnila výšku svojich tržieb.

Viac k témam: nákladná doprava, nákladné autá, Uber
Zdroj: Webnoviny.sk – Uber chce rozšíriť podnikanie v nákladnej doprave aj v Európe, reaguje na vážny nedostatok vodičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Top