Ste tu
Home > Správy > Trumpovho spolupracovníka Rogera Stonea prepustili na kauciu, všetky obvinenia odmieta

Trumpovho spolupracovníka Rogera Stonea prepustili na kauciu, všetky obvinenia odmieta

Zdieľaj tento článok

WASHINGTON 26. januára (WebNoviny.sk) – Blízkeho spolupracovníka prezidenta USA Donalda Trumpa Rogera Stonea prepustili na kauciu 250-tisíc dolárov (v prepočte približne 220-tisíc eur). Pred washingtonský súd sa opäť postaví v utorok.


Politického konzultanta, lobistu a stratéga, ktorý krátko pracoval na Trumpovej prezidentskej kampani pred voľbami v roku 2016, zadržali v piatok ráno počas razie v jeho dome vo Fort Lauderdale na Floride. Urobili tak v rámci vyšetrovania údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb, ktoré vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller. Stone čelí obvineniam v siedmich bodoch obžaloby.


Súdne dokumenty v Stoneovom prípade poskytujú podrobnosti o tom, ako sa pracovníci Trumpovej kampane v lete 2016 aktívne usilovali o politické výhody zo zverejnenia ukradnutých materiálov poškodzujúcich kampaň Hilary Clintonovej. Podľa dokumentov poprednému predstaviteľovi kampane “nakázali“, aby kontaktoval Stonea a spýtal sa ho na dodatočné zverejňovanie a na “ďalšie poškodzujúce informácie“, ktoré mal sever WikiLeaks “v súvislosti s Clintonovej kampaňou“.

Na Stoneovo zadržanie už reagoval aj Biely dom. Jeho hovorkyňa Sarah Huckabee Sanders uviedla, že zadržanie niekdajšieho poradcu s prezidentom nemá nič spoločné. Stone obvinenia odmieta.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trumpovho spolupracovníka Rogera Stonea prepustili na kauciu, všetky obvinenia odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top